bex
26.03.08,17:51
Pekny den.
POTREBUJEM INFORMACIU OHLADOM VZDIALENOSTI MEDZI DOMAMI. DOTERAZ VEDLA NASHO DOMU NIKTO NEBYVAL,ALE TERAZ NIEKTO KUPIL POZEMOK A NIEJE TO BOHVIEAKY DOBRAK. CHCEL BY SOM VEDIET ZE AK BUDE STAVAT TAK KOLKO ZO ZAKONA MA STAT JEHO STAVBA OD MOJHO POZEMKU. DAKUJEM:)
wagner
26.03.08,18:18
Keby si si pozrel predchádzajúce príspevky tak téma už bola založená - pozri str. 8 " Vzdialenosť od sused.pozemku"
Pohar
26.03.08,19:02
myslím že najmenej 7 metrov - musí byť jeho okno od tvojho okna. je to podla zákona. ešte tu platí ak by si mal náhodou okná smerom k jeho pozemku, máš právo vyžiadať v územnom konaní svtelotechnický posudok na tvoje okná - teda nesmie ta zatieniť!! posudok žiadaj spraviť od ZNALCA!!!!!
jahoszmsk
11.03.13,16:55
mimotemy no neviem nájsť vhodnú tému...

Čaute, rád by som rozšíril prístavbu domu (hrubou čiarou), teda ju zväčšil cca tak ako je to na obrázku tenkou čiarou. no ale problém je ten, že mám tam jedno okno, ktoré nemôžem dať preč. chcem sa preto spýtať, aká najmenšia vzdialenosť prístavby, steny, od okna, by mala byť, aby to zvnútra izby nevyzeralo ako v base a aby aj nejaké to svetlo bolo v izbe. prípadne nejako ináč to navrhnúť.