kitky
26.03.08,17:57
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 Kg hladkej múky, 2 vajcia, 400ml mlieka, 250g kyslej smotany, 4 KL soli, 50g droždia, 1 kocka cukru, na dochutenie, cesnak, smotana, kečup, syr

POSTUP PŘÍPRAVY

Najlepsie deň vopred si pripravíme cesto, ale nie je problem, ked je niekto veľmi hladný aj hned ale neskor ciže také odležané cesto je potom ako fantázia. Takže do 1/2 ky dávky cca 200ml vlažného mlieka s cukrom, dáme kvasnice. Pridáme ostatné prísady a vymiesime cesto. Dáme do väčšieho /napr. igelitka /mikroténového sáčku a vložíme do chladničky, tam to narastie- nakysne a tam vydrží aj 3-4 dni. Ako pri kom?/ A pre tých ktorí nevydržia hned vyprážaju na rozpálenom tuku, stačí ked sa na jeden langoš odoberie cca za hrsť cesta s a vyprážame spôsobom : prvá strana pod pokrievkou, druhá bez ale sledujte však pre istotu je to rýchlo, aby neprihoreli . Dochutíme podla chuti, najlepšie všetko. cesnak, smotana, syr, kečup.



Recept som skopcila zo stranky: http://www.mimibazar.sk
Toto su najlepsie lángoše ake som kedy jedla, ja pridavam este lyzicku vegety.Nie su vobec mastne. Su jednoducho fantasticke!
Na tejto stranke najdete velmi vela perfektnych receptov, vacsinu s fotografickou pripravou.
betka631
26.03.08,17:42
1/2 kg hladkej múky špec.
3 dcl mlieka, do ktorého dáme 1 lyžicu cukru
1 vajce
polovica droždia
trocha oleja

Z mlieka a droždia urobíme kvások, ktorý dáme do múky, kde sme pridali trocha oleja a vajce.
Vytrepeme cesto a necháme vykysnúť.Potom ho vyváľame na knedlík.
Ten rozkrojíme na 10 ks, ktoré porozkladáme,zakryjeme utierkou a znova necháme vykysnúť.
Potom ponaťahujeme na veľkosť malého tanierika a upečieme na oleji.
Vrch potrieme rozotretým cesnakom so soľou a vodou.

Ja robím lángoše podľa tohto receptu a sú výborné.
vasulka
28.03.08,14:33
ja dávam 1vajce a 200g kyslej smotany. Inak to iste ako Kitky.
Môžem potvrdiť,lángoše sú super.Robím z 1kg muky 20ks.
bezradná
28.03.08,20:06
Ja pridávam do cesta na lángoše 2-3 postrúhané surové zemiaky. Recept na základné cesto neviem, ten robím len z hlavy a od oka. :eek:
Múka polohrubá + hrubá(miešam),mlieko, kocka droždia, trošku smotany, vymiesim tuhšie cesto, 1/2 hodinu nechám kysnúť. Pečiem tak ako kittky, najprv zakryté a druhú stranu bez pokrievky.
A nech sa snažím ako chcem, vždy mi vyjde 13 kusov.
damati
29.03.08,12:52
Škoda, langoše nerobím lebo sa nedajú robiť diétne, ale stránku http://www.mimibazar.sk poznám a receptár je celkom zaujímavý.:rolleyes:
wagner
29.03.08,16:42
Dnes som ich robila podľa receptu od Kitky. Mala pravdu, sú super, aj som sa ich prejedla. Odporúčam.
cactus
29.03.08,17:53
kitky, ty musíš byť vynikajúca kuchárka.
ako tak sledujem, tak máš vynikajúce recepty a to nielen slané ale aj sladké.
Určite si niektorý vyskúšam. Aj palacinky, langoše....http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
monspa
31.03.08,07:03
Nie sú tie 4 KL soli priveľa na 1 kg múky? Nie som až taká zdatná kuchárka a vyskúšala by som ich, len tá soľ ma tam zarazila.
vasulka
31.03.08,07:54
ja dávam 1vajce a 200g kyslej smotany. Inak to iste ako Kitky.
Môžem potvrdiť,lángoše sú super.Robím z 1kg muky 20ks.
Dávam 2KL soli na 1kg muky.Mám to vyskúšané.
kitky
04.04.08,10:35
kitky, ty musíš byť vynikajúca kuchárka.
ako tak sledujem, tak máš vynikajúce recepty a to nielen slané ale aj sladké.
Určite si niektorý vyskúšam. Aj palacinky, langoše....http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Cactus dakujem ti. Da sa to.:)
Mam dost receptov, len potrebujem cas, dam ich sem.
mam napriklad perfektne strudlove tahane cesto, fantasticku orechovu tortu, atd.
cactus
04.04.08,10:40
Cactus dakujem ti. Da sa to.:)
Mam dost receptov, len potrebujem cas, dam ich sem.
mam napriklad perfektne strudlove tahane cesto, fantasticku orechovu tortu, atd.
Kitky, ty si hotový poklad. Rada sa niečomu, aj na staré kolená, priučím. veď právom sa hovorí, že človek sa učí do smrti.
kitky
04.04.08,11:03
Kitky, ty si hotový poklad. Rada sa niečomu, aj na staré kolená, priučím. veď právom sa hovorí, že človek sa učí do smrti.

Cactus chod na www.mimibazar.sk (http://www.mimibazar.sk) tam su take dobre recepty ze az.
Ja odtial cerpam stale.Ked neviem co mam varit tak som tam.:)
Su tam skvele , sikovne mlade baby a vedia to aj perfektne naaranzovat a nafotit.Odporucam ti nick Martina P. /Mata 74 / ID 9033.Ta je uplne vynimocna.Hrozne sikovna a velmi krasna.
Sen kazdeho muza.:)
cactus
04.04.08,11:49
Cactus chod na www.mimibazar.sk (http://www.mimibazar.sk) tam su take dobre recepty ze az.
Ja odtial cerpam stale.Ked neviem co mam varit tak som tam.:)
Su tam skvele , sikovne mlade baby a vedia to aj perfektne naaranzovat a nafotit.Odporucam ti nick Martina P. /Mata 74 / ID 9033.Ta je uplne vynimocna.Hrozne sikovna a velmi krasna.
Sen kazdeho muza.:)zbežne som si tú stránku pozrela. Zdá sa, že je tam všetko, ďakujem za tip...
hariklia
07.04.08,12:09
Kitky nemohla by si pridat recept na tu orechovu tortu?
Vopred diky.
BXLmiami
07.04.08,12:15
Takto spravené cesto na langoše je fajn.Podotýkam,že je to veľká porcia a ked sa tam dá len štipka soli,tak môžete naraz spraviť slané aj sladké.Tretinu posoliť a langoše,tretinu vypražiť šišky a tretinu zatočím do závinu-orechový,makový....Dobrú chuť.:)
BXLmiami
07.04.08,12:15
A ešte bez cesnaku do časti na sladké koláče:)
littleboy
09.04.08,04:36
Super, už viem čo budem robit dnes večer :-)
Ale kedže vidim ze sa vyznáš, chcem sa Ťa spýtať a poprosiť či náhodou nevieš recept na tzv. cesnakové ufóny (v sladkej verzii tzv. švajčiarky). Su to take rychlokolace slimakoidneho tvaru, co teraz vo velkom predavaju hadam vo vsetkych hypermarketoch.
Diky.
BXLmiami
09.04.08,09:14
Neviem či myslíme to isté,ale v hypermarketoch predávajú drobné koláčiky plnené všetkým možným-ja dávam za základ listové cesto a fantázii sa medze nekladú,pokladiem nan čo ma napadne.Ak začínaš piecť tak si rozvaľkaj listové cesto z obchodu,posoľ,pokoren daj na to syr aký chceš,prípadne ten syr pri vaľkaní zapracuj do cesta a povypichuj kolieska.Uvidíš chuť a nabudúce prispôsobíš.Takto sa dá spraviť nespočetné množstvo slaných aj sladkých koláčikov akýchkoľvek tvarov.Ked sa ti nechce vypichovať kolieska,zatoč do rolády a tú nakrájaj na tenké kúsky a máš niečo ako drobné osie hniezda.Je to rýchle,fajné a dá sa naozaj spraviť každému podľa jeho chuti bez väčšej námahy.A ozaj.,navrch potri vajcom a posyp čim chceš/rasca,curry korenie,syr,sezam,mak...:)
diry
02.05.08,13:31
Ja robím "najrýchlejšie" lángoše - inšpirácia je od Medzilaboriec, keď nám babka v nedeľu ráno robila "ušipky" z hladkej múky, kyslého mlieka a sódy bikarbóny a nasucho upiekla na šporáku a pomastila máslom. Takže:
1 ks acidka (2,5 dcl)
2 KL sódy bikarbóny - nie je potreba nechať kysnúť cesto!
soľ podľa chuti
hladká múka
Vypracujeme cesto aby sa veľmi nelepilo, oddeľujeme si kúsky ktoré hneď roztiahneme a vyprážame. Dochutíme podľa chuti - cesnak, smotana, syr, kečup. Dobrú chuť
Andrea308
03.05.08,20:04
Ja langoše nemôžem, lebo su príliš mastné, ale rada ich pečiem
kitky
04.05.08,16:15
Super, už viem čo budem robit dnes večer :-)
Ale kedže vidim ze sa vyznáš, chcem sa Ťa spýtať a poprosiť či náhodou nevieš recept na tzv. cesnakové ufóny (v sladkej verzii tzv. švajčiarky). Su to take rychlokolace slimakoidneho tvaru, co teraz vo velkom predavaju hadam vo vsetkych hypermarketoch.
Diky.

veru neviem, ked na ne narazis supni ich sem:)
kitky
04.05.08,16:16
Ja langoše nemôžem, lebo su príliš mastné, ale rada ich pečiem

tieto budes moct jest aj ty. nie su vobec mastne. ver mi.:)
Lubica1
13.05.08,05:59
Naozaj sú to najlepšie langoše na svete. Doporučujem všetkým.:)
wagner
14.05.08,14:54
mimotemy Dnes som sa ich prejedla, asi som bola pažravá. Tak že nedoporučujem ich robiť pažravým ako som ja, lebo Vám bude z nich špatne.:mee:
monciatko
21.05.08,17:18
robila som ich dnes, naozaj velmi vyborne

deti si z kuskov cesta urobili male pizze a potom som ich piekla, velmy dobre
daria29
21.05.08,18:18
Slimakove kolace ja volam osie hniezda.ja to robim z kysnuteho cesta.vykysnute cesto rozvalkam,natrem trocha olejom,posypem to napr posekanymi orechami,skoricou,alebo len kakaom a krys.cukrom,alebo nemletym makom a cukr.mozno aj tvarohom,atd.potom stocim na roladu,nareziem asi centimetr.kusky,polozim ich na plech a peciem.este horuce ,hned po vytiahnuti z rury,je dobre ich potret mliekom v ktorom je vanilkovy cukor.
betka631
22.05.08,14:31
Ja tiež robím osie hniezda škoricové s kysnutého cesta. Po upečení ale potriem olejom.
Lubica1
19.09.09,13:44
Potvrdzujem sú to fakt najlepšie langoše na svete. Skúsila som ich spraviť rodine a odvtedy je to naj super recept. Lepší určite nie je:)
osky
24.09.09,19:44
Ja robím "najrýchlejšie" lángoše - inšpirácia je od Medzilaboriec, keď nám babka v nedeľu ráno robila "ušipky" z hladkej múky, kyslého mlieka a sódy bikarbóny a nasucho upiekla na šporáku a pomastila máslom. Takže:
1 ks acidka (2,5 dcl)
2 KL sódy bikarbóny - nie je potreba nechať kysnúť cesto!
soľ podľa chuti
hladká múka
Vypracujeme cesto aby sa veľmi nelepilo, oddeľujeme si kúsky ktoré hneď roztiahneme a vyprážame. Dochutíme podľa chuti - cesnak, smotana, syr, kečup. Dobrú chuť

jaaaaaaaaaaj teraz si ma vratila uplne do detskych cias.toto robievala moja babicka dnes uz nebohemu dedickovi,presne ako vravis,len tak na platni to piekla,my to volame tak narecovo ze kabac.a jedlo sa to len s mliekom,ziadne pomazanky alebo dochucovanie.ja som to zboznovala.
babicka je v opatere u tety,neni schopna uz byt sama doma, ma uz 82 rokov.takze na jej speciality mozem uz len spominat........:mee:
DaniJay
24.05.10,14:00
Soda bikarbona je hnusne a pre telo nestravitelne svinstvo, ktore sa len obtiazne vylucuje z tela a vacsina usada v nasom tele. Dajte si na to velky pozor.

Moj recept na langose je takyto:

Hladká múka T650 450 gr.
Polohrubá múka 200 gr.

Kvasnice 32 gr.
Mlieko 310 ml.
Olej 1 PL
Vajce 1 ks
Soľ 2 KL

Mleté čierne korenie, drvená rasca.

Cesto 1100 gr. / 1 langoš = cca 100 gr.

Cesto pri valkani a tvarovani langosov uz nemucim. Nie je to vobec potrebne. Nelepi sa mi, pretoze ho valkam na kuchynskej linke a nie na drevenej podlozke. Ma to jednu obrovsku vyhodu. Olej sa skoro vobec neznehodnoti pripalenou mukou a aj po uprazeni 10 ci 11-tich langosov je stale krasne zlty a dalej pouzitelny.
janina987
13.06.10,19:56
Tak langoše sú naozaj super :), len potvrdzujem
alabut
14.06.10,15:21
800 ml polohrubej muky, styri v supke uvarene a postruhane zemiaky, 2 KL soli, 350 ml mlieka, 1 kvasnice

Mne tieto chutia najlepsie :-)
Zita5
14.06.10,16:31
U mňa veľmi jednoduché :

hladká múka
soľ
drždie
voda

Cesto nechám nakysnúť , lyžicou vyberám z cesta ,tvarujem placku a rozťahujem .Šup na panvicu .V miske mám pripravený popučený cesnak.Kto chce si natrie lángoše , kto nechce nemusí.
Okrem toho pripravím kečup, postruhaný syr a aj pochúťkovú smotanu .
Každý si lángoše prispôsobí podľa vlastnej chuti.
adi11
14.06.10,16:44
U mňa veľmi jednoduché :

hladká múka
soľ
drždie
voda

Cesto nechám nakysnúť , lyžicou vyberám z cesta ,tvarujem placku a rozťahujem .Šup na panvicu .V miske mám pripravený popučený cesnak.Kto chce si natrie lángoše , kto nechce nemusí.
Okrem toho pripravím kečup, postruhaný syr a aj pochúťkovú smotanu .
Každý si lángoše prispôsobí podľa vlastnej chuti.

Zitka, takú chuť si mi spravila, že som chcela ísť teraz zamiesiť...len už je veľa hodín ...no škoda, že som tie langoše skôr neotvorila..:mee:..ja robievam z výberovej múky a tuším aj vajce som dávala..:confused:
..podľa tohto tvojho receptu robím pizzu..:)