barana
26.03.08,18:28
Dobry den,
prvykrat uctujem tento rok v JU a potrebovala by som objasnit niektore otazky:
1. Poplatok za vedenie účtu zaučtujem ako vydavok na dosiahnutie prijmu - prevadzkovu režiu, alebo ako výdavok nezahŕňaný do základu dane z prijmov? ÚČET POUŽIVAM AKO SÚKROMNÝ AJ AKO PODNIKATEĽSKÝ.
2.Fakturu za internet mam vedenu na svoje meno, ale bez ICO A DIC. Mozem si uplatnit aspoň 70% do vydavkov alebo aj viac?
3. Na rok 2007 mi vznikla povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov fyz.osôb. Ako ich zaúčtujem?
4. Možem si zaúčtovať cestovné lístky, keď mám iba lístok TAM (na vlak, autobus)? (lístok Späť nemám - väčšinou ma nieko odviezol domov zo služobnej cesty autom)

ďakujem za skoré odpovede
kukučka
26.03.08,17:36
Dobry den,
prvykrat uctujem tento rok v JU a potrebovala by som objasnit niektore otazky:
1. Poplatok za vedenie účtu zaučtujem ako vydavok na dosiahnutie prijmu - prevadzkovu režiu, alebo ako výdavok nezahŕňaný do základu dane z prijmov? ÚČET POUŽIVAM AKO SÚKROMNÝ AJ AKO PODNIKATEĽSKÝ.

réžia, ale nemala by si miešať súkromie do firmy

2.Fakturu za internet mam vedenu na svoje meno, ale bez ICO A DIC. Mozem si uplatnit aspoň 70% do vydavkov alebo aj viac?

obhájiš si to pri kontrole?

3. Na rok 2007 mi vznikla povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov fyz.osôb. Ako ich zaúčtujem?

VNZD
4. Možem si zaúčtovať cestovné lístky, keď mám iba lístok TAM (na vlak, autobus)? (lístok Späť nemám - väčšinou ma nieko odviezol domov zo služobnej cesty autom)

áno
ďakujem za skoré odpovede

odpoveď modrou farbou
barana
26.03.08,17:50
ďakujem za odpovede.
internet obhájim, naozaj ho používam denne pri svojej práci. Len pri podpise zmluvy o pripojení ma presvedcili, ze to budem mat podstatne lacnejsie na meno, nie na firmu a ze internet ako vydavok si aj tak mozem uplatnit.
Cize odporúčate dať si max. 70%?