barana
26.03.08,17:43
Ešte jedna otázka, kedže zdravotka a sociálka sa platí spatne, tú ktorú som uhradila v januari 2008 (za december 2007) pri vedeni JÚ za rok 2007 nezaúčtujem a uplatním si ju až v roku 2008??
Ak si ich možem uplatniť ako to zaúčtujem?? keď platby prebehli až v januári 2008.

Som trošku zmatená bo v roku 2006 som si uplatňovala paušálne výdavky a tam som si uplatnila zdravotku a sociálku za celých 12 mesiacov, bez ohľadu na to,že decembrová zdravotka a sociálka bola uhradená až v januári 2007

ďakujem
Zoltán Kovács
26.03.08,17:45
Ešte jedna otázka, kedže zdravotka a sociálka sa platí spatne, tú ktorú som uhradila v januari 2008 (za december 2007) pri vedeni JÚ za rok 2007 nezaúčtujem a uplatním si ju až v roku 2008?? Uplatníš v r.2008 ako platba do fondov.
Ak si ich možem uplatniť ako to zaúčtujem?? keď platby prebehli až v januári 2008.

Som trošku zmatená bo v roku 2006 som si uplatňovala paušálne výdavky a tam som si uplatnila zdravotku a sociálku za celých 12 mesiacov, bez ohľadu na to,že decembrová zdravotka a sociálka bola uhradená až v januári 2007
To si mohla uplatniť jedine z dôvodu úpravi základu dane podľa §17 ZoDP pri prechode z paušálnych výdavkov na jednoduché účtovníctvo. A v tomto prípade potom platba odvodov v 01/2007 za 12/2006 sa mala účtovať ako výdavok neovplyvňujúci základ dane
ďakujem


V citáte.