Lucia99
26.03.08,19:00
Dobry den
chcela by som sa opytat, ci som povinna odovzdat pracovny mobil a notebook ak mam vypoved schvalenu dohodou a nadriadeny mi nariadi vycerpat dovolenku dva tydzne pred vyprsanim vypovednej lehoty. Mam narok na pouzivanie mobilu/notebooku do konca trvania prac.pomeru pre pripad, ze by ma chceli kontaktovat obchodni partneri kvoli dorieseniu mojej prace? Riesi toto zakonnik prace alebo interne predpisy (ziadny interny predpis u dotycnej firmy na toto neexistuje)?
Dakujem velmi za rady.
wagner
26.03.08,18:09
Pokiaľ Ti zamestnávateľ niečo požičia, tak mu to musíš vrátiť a to vtedy, keď Ti to prikáže, Nie je podstatné či si vo výpovednej dobe alebo nie. Jednoducho sa tak rozhodol a Ty mu to musíš vrátiť. Alebo chceš ešte aby na Teba dal podnet na trestné stíhanie za neprávnené užívanie cudzej veci?
starcok
28.03.08,07:32
suhlasim, akurat zdoraznujem ze povinnost vratit veci vznika ozaj az po vyziadani zamestnavatela a teda nie automaticky po uzavreti dohody o sk.prac.pom....no a stym trestnym stihanim to nie je tiez az take horuce (aj ked za istych okolnosti nevylucujem)... absentuje tu totiž "zmocnenie sa", vstup do drzby bol totiz opravneny. skor je tam iste riziko vzniku škody (napr. vo forme usleho zisku) za ktoru by mohol zamestnanec zodpovedat...a samozrejme je tu mozna zaloba na vydanie veci s nahrada trov....