saglucka
28.03.05,09:29
Ahojte!

Chcela by som si niečo ujasniť! Je uplatnenie daňového bonusu nejako obmedzené vekom??? Určite je ale ako? Ďakujem
alexxandra
28.03.05,10:19
do 16 rokov dietata by nemali byt problemy a potom treba potvrdenie o navsteve skoly. Iste je aj daka horna hranica, predpokladam, ze asi 26 rokov, ale nie som si ista.
Naile
29.03.05,08:49
Daňový bonus sa dá uplatniť do dovršenia veku 25 rokov v nadväznosti ZDP na zákon č.600/2003 Z. o prídavku na dieťa.
Zníženie sadzby starobného poistenia za nezaopatrené dieťa o 0,5 % sa dá uplatniť do dovršenia veku 26 rokov podľa zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení.
Vladimír Ozimý
29.03.05,11:14
správne som pochopil že ak je odpočitateľná položka na manželku tak sa nedá uplatniť daňový bonus. Surne
saglucka
29.03.05,11:26
Ja si myslím, že dá, prečo by sa nemal? Ak si daň. bonus neuplatňuje manželka nie je podľa mňa dôvod aby si ho nemohol uplatniť manžel (teda samozrejme ak splňa podmienky)!
Ak má niekto iný názor nech napíše
anka1
29.03.05,11:32
Ja si myslím, že dá, prečo by sa nemal? Ak si daň. bonus neuplatňuje manželka nie je podľa mňa dôvod aby si ho nemohol uplatniť manžel (teda samozrejme ak splňa podmienky)!
Ak má niekto iný názor nech napíše
Súhlasím so Sagluckou. Pokiaľ sú splnené podmienky na uplatnenie danového bonusu tak je to OK. Odpočítateľná položka na manželku nemá vplyv na uplatňovanie daňového bonusu na dieťa.
JanaF
29.03.05,12:21
správne som pochopil že ak je odpočitateľná položka na manželku tak sa nedá uplatniť daňový bonus. SurneMoze sa uplatnit odpocitatelna polozka na manzelku aj na dieta, pokial danovy bonus na dieta nebol vyplateny v plnej vyske, t.j. 4800/1 dieta, ktory si uplatni jeden z rodicov
brm
29.03.05,13:49
správne som pochopil že ak je odpočitateľná položka na manželku tak sa nedá uplatniť daňový bonus. Surneako si sa dopracoval k takémuto názoru?
flauta
17.03.06,14:01
Môžem si uplatniť daňový bonus na študenta VŠ, ktorý popri dennom štúdiu na polovičný úväzok pracuje a zarába v priemere 4000.-Sk?
stuko
17.03.06,19:45
Môžem si uplatniť daňový bonus na študenta VŠ, ktorý popri dennom štúdiu na polovičný úväzok pracuje a zarába v priemere 4000.-Sk?

ano, za podmienok ze ide o denneho studenta a ma menej ako 25 rokov.
v tomto pripade su jeho prijmy uplne zanedbatelne, aj keby zarobil milion mesacne narok na bonus pre rodica je