barana
26.03.08,21:03
Ako zaúčtujem v JÚ daň z úroku (úrok z účtu)?
Zoltán Kovács
26.03.08,20:04
Ako zaúčtujem v JÚ daň z úroku (úrok z účtu)?

Ako preddavok na daň z príjmov. Výdavok neovplyvňujúci základ dane.
Kristína_B
26.03.08,20:11
Mozem mat tiez otazku? Ked FO v danovom priznani typu B vyjde zaklad dane cca 60tisic, a dan z úroku na beznych uctoch bola 5,- Sk, uvediem toto ako preddavok vybrany podla §43 a teda mi vyjde preplatok na dani 5,- Sk?
DAKUJEM VELMI PEKNE!
barana
26.03.08,20:22
Ako preddavok na daň z príjmov. Výdavok neovplyvňujúci základ dane.

Cize ak spravne chapem, v DP je na to kolonka (ktora??:confused:), kde to bude vedene ako preddavok na daň z prijmov...

Cize zauctujem takto v penaznom denniku?
poplatok za vedenie uctu - VOZD prevadzkova rezia
zakladny urok kreditny - POZD ostatny prijem
dan z uroku - VNZD ostatny vydavok

??
Kristína_B
26.03.08,20:30
Nie, zauctujes to ako dan z prijmu, pricom v danovom priznani sa to zohladni ako preddavok na dan z prijmu. Len ja si zase nie som ista, ci uvadzaj 5,- korunovy preplatok..
Netka
26.03.08,21:40
Cize ak spravne chapem, v DP je na to kolonka (ktora??:confused:), kde to bude vedene ako preddavok na daň z prijmov...

Cize zauctujem takto v penaznom denniku?
poplatok za vedenie uctu - VOZD prevadzkova rezia
zakladny urok kreditny - POZD ostatny prijem
dan z uroku - VNZD ostatny vydavok

??


Preddavok na daň (daň z úroku) uvedieš na r. 98 DP B a nezabudni k príjmom z živnosti pripočítať úroky.
Netka
26.03.08,21:45
Nie, zauctujes to ako dan z prijmu, pricom v danovom priznani sa to zohladni ako preddavok na dan z prijmu. Len ja si zase nie som ista, ci uvadzaj 5,- korunovy preplatok..

Uviesť to tam môžeš, prečo nie? Len ti ten preplatok DÚ nevráti nakoľko je menší ako 100,- Sk
evina
26.03.08,22:03
Uviesť sa tam má, lebo taká je skutočnosť. nebude sa však požadovať vrátiť vyplnením žiadosti priamo v DP. Môže sa zohladniť pri platbe budúcich daní...