vilob
26.03.08,20:30
ahojte viete poradiť ako je najvýhodnešie zamestnať dôchodcu? na prac. zmluvu, dohodu...? myslím vzhľadom na to, aby aj firma mala čo najmenšie odvodové zaťaženie... nemám skúsenosti so zamestnávaním dôchodcov. ďakujem
Zuzka2510
26.03.08,19:35
určite na dohodu ale záleží to aj od toho čo bude robiť a ako dlho to bude robiť. Na dohody je obmedzený počet hodín tak aby to nebolo nejaké okaté treba to zvážiť.
vilob
26.03.08,19:42
hm, veď práve, zrejme to bude musieť byť predsa len pracovnú zmluvu. je nejaký rozdiel v platení odvodov za zamestnanca dôchodcu oproti nedôchodcom? zrejme sa im pri výpočte mzdy neuplatňuje nezdaniteľná časť na daňovníka, že?
Zuzka2510
26.03.08,19:58
určite je tam rozdiel v platení odvodov, viem že do zdravotnej je tak ako za riadneho zamestnanca čiže 14% a do soc. poisť. neplatí sa invalidné ostatné by sa malo platiť. ak sa mýlim prosím opravte ma. No a daň tam nie je nezdan.čiastka.
vilob
26.03.08,20:20
áno endrju to chápem... ja len píšem rýchlo každú myšlienku, lebo v takýto dátum už mám hlavu ako balón:D. vieš poradiť ohľadom odvodov na sociálku? je ešte nejaký iný rozdiel okrem invalidného poistenia?