saraz
26.03.08,20:37
Chcela by som sa opýtať, či v hláseni o vyučt. dane musí súhlasiť suma danoveho bonusu uvedeného v časti I riadok 5 s časťou V, kde sú uvedený zamestnanci a im priznaný dan. bonus nakoľko v roku 2006 bol zamestnancovi vyplatený bonus z ročného zučt. pretože si ho neuplatnil v priebehu roka, takže sme si o túto čiastku znižili odvody, ale do potvrdenia o príjme zamestnanca tento dan. bonus nedalo takže do hlasenia časť V som uviedla sumu podla potvrdenia ale tym padom mi to nesedi v časti I, kde je suma bonusu vyšsia ako po sčítaní časti V. Mam v časti V upraviť zamestnancovi bonus o čiastku z roku 2006 aby to sedelo, alebo to môžem nechať ako som to už vyplnila?
Paula
26.03.08,19:41
Ročné hlásenie je súčtom kvartálnych prehľadov za daný kal. rok a netreba do neho "miešať" potvrdenie o príjme.
saraz
26.03.08,19:47
Stranu 2 mam vyplnenu podľa prehľadov, ale mne ide skôr o to že mi nesedi suma. Ak spočitam dan. bonus v casti V - tak sa to nezhoduje s castou 1 takže ak mi to ma pasovať mam to upraviť v casti V?
Paula
26.03.08,21:11
Sumy z ročného zúčtovania za r. 2006 vrátane doplateného bonusu sa Ti mali prejaviť v prehľade za 1 Q/07....teda ak zrátaš sumy zo všetkých kvartálov, potom suma vyplatených bonusov by sa mala rovnať a to bez ohľadu na skutočnosť, že si ponižovala odvody .