Pukluš
26.03.08,22:19
Zdravím,
prosím Vás, jedna známa robí v Anglicku od mája 2007, na daňovom úrade jej povedali, že si musí podať daňové priznanie A z príjmov v zahraničí. Čo k tomu potrebuje? Stačia výplatné pásky, kedže oni dostávajú mzdu každý týždeň. Čo mám na tých páskach zrátať?
Ďakujem, potrebujem to súrne.
kukučka
26.03.08,21:22
danushka
26.03.08,21:35
Kukučka, nejde tvoj priložený link rozbaliť...:mee:

Tak odpoviem v krátkosti ja.
Ja som dostala od svoje klientky tiež len výplatné pásky. Z tých som si prepočítala hrubú mzdu, odvody SP a ZP a daň. Prepočítala som to priemerným ročným kurzom GBP z NBS za rok 2007. Tento príjem zahrnieš v riadku 32 DP typ A, v riadku 33 uvedieš povinné poistné. Tieto príjmy sú vyňatými príjmami zo zahraničia /r. 46/, tzn., že len informuješ v DP o týchto príjmoch. Ak budeš takéto DP vypĺňať na stránke www.drsr.sk, všetko Ti to samo pekne prepočíta.
V oddieli IX uvedieš v poznámkach aký kurz si použila.
Pukluš
26.03.08,21:40
Ďakujem pekne.
Ale čo je na tých páskach hrubá mzda a čo sú odvody?
danushka
26.03.08,21:42
Ďakujem pekne.
Ale čo je na tých páskach hrubá mzda a čo sú odvody?
Pukluš, pekne si Ty zavolaj majiteľku výplatných pásiek, nech Ti to vysvetlí. Hádam tým páskam rozumie;).
jim_bim
26.03.08,23:22
Dobry den zelam, mam taku dilemu ci mam alebo nemam podat DP. Moja situacia za rok 2007 v skratke:

- v roku 2007 som koncil strednu skolu, v maji som zmaturoval, cize ak sa nemylim, az do konca augusta som mal status studenta...?
- od polovice juna do polovice septembra som bol v Anglicku kde som pracoval pre anglicke pracovne agentury.
- na Slovensko som sa vratil v polovici septembra a od vtedy som bol nezamestnany na urade prace az do konca roka... cize pocas roku 2007 som na slovensku nemal ziadne prijmy, len pocas leta v anglicku

Musim podat DP na slovensku, ked mi v anglicku strhavali dane? Problem je aj v tom, ze ako doklady mam len anglicke vyplatne pasky, tlacivo P45 ani P60 nemam.
Vopred vam velmi pekne dakujem za rychlu odpoved, lebo uz nie je vela casu :)
Mickya
26.03.08,23:26
Ďakujem pekne.
Ale čo je na tých páskach hrubá mzda a čo sú odvody?
pravdepodobne gross pay je hrubá mzda,
N.I. sú odvody
Tax je daň, ale tú v DP nepotrebuješ.
jim_bim
27.03.08,08:33
Dobry den zelam, mam taku dilemu ci mam alebo nemam podat DP. Moja situacia za rok 2007 v skratke:

- v roku 2007 som koncil strednu skolu, v maji som zmaturoval, cize ak sa nemylim, az do konca augusta som mal status studenta...?
- od polovice juna do polovice septembra som bol v Anglicku kde som pracoval pre anglicke pracovne agentury.
- na Slovensko som sa vratil v polovici septembra a od vtedy som bol nezamestnany na urade prace az do konca roka... cize pocas roku 2007 som na slovensku nemal ziadne prijmy, len pocas leta v anglicku

Musim podat DP na slovensku, ked mi v anglicku strhavali dane? Problem je aj v tom, ze ako doklady mam len anglicke vyplatne pasky, tlacivo P45 ani P60 nemam.
Vopred vam velmi pekne dakujem za rychlu odpoved, lebo uz nie je vela casu :)