majoo
26.03.08,22:30
Aké prílohy majú byť pri DP B?
RL detí, výkaz o prijmoch a výdavkoch, o majetku a zaväzkoch a ešte niečo?
evina
26.03.08,22:14
Aké prílohy majú byť pri DP B?
RL detí, výkaz o prijmoch a výdavkoch, o majetku a zaväzkoch a ešte niečo?
Na uplatnenie DB môže byť RL alebo Potvrdenie z ÚPRaSV o poberaní rodinných prídavkov alebo Potvrdenie o návšteve školy.
Ak je SZČO účtovnou jednotkou /vedie účtovníctvo a neuplatňuje paušálne výdavky/ tak 1x Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch.
Pre úplnosť uvádzam - pokiaľ SZČO mal príjmy aj zo závislej činnosti podľa §5 prikladá i Potvrdenia o príjme od jednotlivých zamestnávateľov.
Ľuba
27.03.08,05:22
Prípadne, ak si uplatňuje aj príspevky na životné poistenie a účelové sporenie, tak aj kópie potvrdení od poisťovní.
Petra29
27.03.08,05:45
Prípadne, ak si uplatňuje aj príspevky na životné poistenie a účelové sporenie, tak aj kópie potvrdení od poisťovní.
Myslím, že toto potvrdenie sa neprikladá. Prikladá sa len v prípade RZD zamestnávateľovi.
EFA
27.03.08,05:45
Vlani sa viedli diskusie, že prílohy o život. poistení netreba prikladať. Tento rok ich treba?
Petra29
27.03.08,05:47
Vlani sa viedli diskusie, že prílohy o život. poistení netreba prikladať. Tento rok ich treba?
nie
evka-janekova
27.03.08,05:50
Bola som sa osobne pýtať na daňovom úrade, tak potvrdenia od poisťovní už netreba. Treba ich mať doma, v prípade daňovej kontroly.
evina
27.03.08,10:03
Bola som sa osobne pýtať na daňovom úrade, tak potvrdenia od poisťovní už netreba. Treba ich mať doma, v prípade daňovej kontroly.
Ani nikdy neboli povinnou prílohou k DP
balunka
27.03.08,10:06
Prípadne, ak si uplatňuje aj príspevky na životné poistenie a účelové sporenie, tak aj kópie potvrdení od poisťovní.
toto potvrdenie sa dáva len k výpisu na SP
Ľuba
03.04.08,04:50
Ja som ich doteraz vždy prikladala a nikto z DÚ neprotestoval, ale keď netreba, tak už nebudem.
Milka P.
03.04.08,17:40
Ja len pre zaujímavosť pridám informáciu, ktorú som dostala na DÚ. Výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch je súčasťou daňového priznania a preto by sa do počtu príloh nemal písať.