Tita
27.03.08,00:08
Ahojte,riesila som tu problematiku VHA a registracna povinnost.
ale este raz surne potrebujem poradit!!!:confused::confused::confused::confused:
strucne popisem situaciu:
Ide o prevadzkovanie krcmy, ktora ma v príjmoch aj spominany
podiel z výhier na automatoch,
tržbu z vyherných automatov
ako aj prijem za prevadzkovanie vyhernych automatov....
tieto sa nezahrnaju do obratu pre registracnu povinnost DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html)
(1,5 mil za 12 mes) ak su na zaklade mandatnej zmluvy
v PD som ich uviedla normalne ako ine zdanitelne prijmy

A co pri vyplnani danoveho priznania? Mam ich tam nejako rozlisit alebo mozu ostat spolu s prijmom zo zivnosti v oddiely VI????
Martin1998
27.03.08,09:14
Aj ja som dala tieto príjmy V DP ako príjmy zo živnosti/mám TIPOS/.
Neviem,či je to správne.Možno sa nám ozve niekto ,kto má s týmto skúsenosti.
zuhl
27.03.08,09:21
Ak má túto činnosť v živnosti, tak normálne do príjmov zo živnosti. Aj ja mám TIPOS a dávam to normálne do príjmov.
Tita
27.03.08,09:52
Aj ja som dala tieto príjmy V DP ako príjmy zo živnosti/mám TIPOS/.
Neviem,či je to správne.Možno sa nám ozve niekto ,kto má s týmto skúsenosti.
dakujem..teraz tak rozmyslam ze doteraz som sa ani ja netrapila nad tym a bezne som tieto prijmy davala do inych zdan.prijmov, nasledne do vykazu o PaV a takisto v DP ako prijmy zivnosti,
ale tento rok prijmy zdanovane spolu prekrocili 1,5 mil, a to mi pripada ako pozvanka pre danovy urad ze sme prekrocili obrat pre registraciu DPH, lebo nikde nevidno ze v tom su prijmy ktore neratam do obratu 1,5 mil. Sk
To je ok?
Tita
27.03.08,09:53
Ak má túto činnosť v živnosti, tak normálne do príjmov zo živnosti. Aj ja mám TIPOS a dávam to normálne do príjmov.
a ste platcovia dph? riesili ste v suvislosti s tym registracnu povinnost?:)
zuhl
27.03.08,10:19
My už sme platci DPH.
Tita
27.03.08,11:30
My už sme platci DPH.
takze na mojom mieste by ste boli kludni:)? nebude nas nahanat DU ze mame v prijomch 1 578 000 sk a nezaregistrovali sme sa?
zuhl
27.03.08,11:49
takze na mojom mieste by ste boli kludni:)? nebude nas nahanat DU ze mame v prijomch 1 578 000 sk a nezaregistrovali sme sa?

Zákon o DPH, registračná povinnosť.
(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
Tita
27.03.08,12:01
a?
Tita
27.03.08,12:06
proste skor ako ste sa stali platcami predpokladam ze ste tiez mali podobny problem kedyprijmy presiahnu 1,5 mil sk
mali ste tiez v DP predtym tak ako ja napr nad 1,5 mil.sk v prijmoch zo zivnosti a bolo to ok?
Tita
27.03.08,12:08
este doplnim:
ja si teda uvedomujem ze mame prijmy ktore sa zapocitavaju do obratu cca 1 178 000sk a zvysok z vyhernych automatov:)
ale ako im to ukazat? netreba to nikde spomenut:)?
Tita
27.03.08,14:01
teraz dosiel rozureny krcmar:) ze mam prerobit DP ze to ani nenesie na DU lebo uvidia viac ako 1 500 000 v prijmoch zo zivnosti ( riadok2 oddielu VI DPFO)
a budu pokutovat ze nieje zaregistrovany ako platca DPH, lebo tam nikde nevidai ze v tom su aj prijmy z automatov:(
prosimmmm odobrite mi to niekto:(((((
Martin1998
27.03.08,19:59
Neviem poradiť,tak aspoň posúvam tému.
Tita
27.03.08,20:23
nieje tu nik kto uctuje krcmu v JU ktora nie je platcom DPH a ma prijmy z vyhernych automatov:(?
Martin1998
01.04.08,08:49
teraz dosiel rozureny krcmar:) ze mam prerobit DP ze to ani nenesie na DU lebo uvidia viac ako 1 500 000 v prijmoch zo zivnosti ( riadok2 oddielu VI DPFO)
a budu pokutovat ze nieje zaregistrovany ako platca DPH, lebo tam nikde nevidai ze v tom su aj prijmy z automatov:(
prosimmmm odobrite mi to niekto:(((((



Môžeš napísať ako si dopadla s krčmárom ? Prerobila si mu to DP?
xoxolushka
15.02.09,07:30
Tak tento rok riešim tento problém ja,,,prosím TITA ako ste dopadli na daňovom, ako ste to spravili??? Vďaka TIPOSU máme príjem 1.510.000,- a to sme len teraz spracovali podklady, takže sme mali byť podľa neho prihlasený už v januári :(
optimistka
15.02.09,08:03
príjmy z prevádzkovania VA sú síce príjmom podľa § 6 zákona, ale z hľadiska dph sú tieto príjmy oslobodené, tzn. nevstupujú do obratu pre registráciu dph,