Majka34
28.03.05,14:21
Prosim o radu.Som SZČO,na služobne cesty použivam podľa potreby dve motorove vozidla. Jedno mam v podnikani ja a druhe je manželovo /tiež SZČO/Stači, keď mame medzi sebou uzatvorenu zmluvu o prenajme vozidiel?Ako je to s uplatňovanim cest.nahrad .Vozidla použivame striedavo podľa okolnosti./preprav,osoby, vzdialenost ap./Na obidve vozidla je zapl.cestna daň.Prosim Vas o odpoveď, mam daň.kontrolu a potrebujem vedieť či to mam spravne./pre lepši spanok/ :-}
Zuziana
28.03.05,16:05
A čo bezpodielové spoluvlastníctvo manželov?
Majka34
28.03.05,16:34
Nejako v tom nemam jasno.Prosim Vas, keby ste mi na to tukli par riadkov. Dakujem .
ilona
05.05.05,09:33
Aj ja by som potrebovala poradiť ako je to s vypožičaným autom.Čo si môže uplatniť do nákladov syn,keď ma prenajaté auto od otca tiež živnostníka a on má auto v majetku firmy.Ďakujem.
martinala
05.05.05,15:34
Podľa mňa je všetko otázkou dohody /zmluvy/, ktorá musí byť každopádne uzatvorená. Potom je to zasa len otázkou evidencie odjazdených km, aby tie isté km neboli uplatňované v obidvoch živnostiach. Je dosť ťažko odsledovať tankovanie v litroch, teda aký je stav nádrže, keď si autá medzi sebou vymieňate. Preto kontrola asi pôjde po odjazdených kilometroch, teda, či boli "vyfakturované" v tej hodnote v akej boli na druhej strane odjazdené. Ostatné náklady sú zasa vecou už spomínanej dohody, teda, či sa dohodnete v akom pomere si budete deliť napr. náklady na servis a opravy, alebo tieto budú v nákladoch iba u jedného z manželov.
Držím palce pri kontrole !
martina
ilona
10.05.05,12:14
Ja by som však chcela vedieť čo si môže zaučtovať do nákladov syn keď má požičané auto od otca-živnostníka.Môže si dať spotrebu PH v litroch podľa technického preukazu a aj 6,20 od km,či len spotrebu PHM a nájomné za auto?
Johanka
10.05.05,13:55
Základnú náhradu si môže uplatniť len na vlastné auto.
gita
11.01.06,11:19
Živnostník používa auto manželky, alebo svokrove auto. Má zaplatiť cestnú daň a dať si ju do nákladov a PHM podľa výpožičnej zmluvy?