jozko1975
27.03.08,08:16
Dobry den,

Som SZCO a zacal som podnikat od juna 2007 takze dokopy 7 mesiacov v roku 2007. Vyslo mi, ze budem musiet platit mesacne preddavky na dan ale na danovom urade mi nevedeli povedat ze kolko mesacne ani to presne ze odkedy. Mam tu teda 2 otazky, na ktore prosim odpoved:

1. Ako si vypocitam presne sumu ktoru mam platit mesacne ako preddavok na dan ?
2. Je potrebne to zaplatit aj spatne od januara (kedze toto je moje prve DP zatial som nic neplatil) alebo staci ak prvu splatku zaplatim teraz v marci za marec ?

Dakujem.
mysimis
27.03.08,07:19
jozko1975
27.03.08,07:44
Pozeral som sa na prispevky v tej teme a co som si ako tak ujasnil je to, ze preddavky zacnem platit az od marca a netreba spatne od januara.
Ale stale mi nie je jasny vzorec ako to vypocitam.

Teda podla toho co som cital v zakone:
(Danova povinnost za rok 2007 / pocet mesiacov podnikania v roku 2007) x 12 a z toho platim 1/12 mesacne

Neviem ale ci sa tam odpocitava nejaky danovy bonus na dieta alebo nie a podobne veci...

Vie mi niekto poradit ? Vdaka.
tinaM
27.03.08,07:47
Pozeral som sa na prispevky v tej teme a co som si ako tak ujasnil je to, ze preddavky zacnem platit az od marca a netreba spatne od januara.
Ale stale mi nie je jasny vzorec ako to vypocitam.

Teda podla toho co som cital v zakone:
(Danova povinnost za rok 2007 / pocet mesiacov podnikania v roku 2007) x 12 a z toho platim 1/12 mesacne

Neviem ale ci sa tam odpocitava nejaky danovy bonus na dieta alebo nie a podobne veci...

Vie mi niekto poradit ? Vdaka.
V príspevku č. 2 máš link, kde sa o tom dočítaš.