gabikao
27.03.08,07:26
Tak mi poradte ako uplnemu laikovi, ktoreho este aj zblblo pocasie: kedy mam dat do zeme napriklad drobne narcisy a primulky - uz su totalne odkvitnute a chcela som ich vysadit von teraz pred velkou nocou, len som to (mozno na stastie) nestihla. A este som kupila prave kvitnuce velkokvete sedmokrasky a tiez neviem, kedy vysadit. Vonku nam vcera napadol sneh, dnes je sice uz prec, ale nejak teplo veru nie je. Tak a teraz babo rad.:confused:
Štefka 64
27.03.08,10:09
Primulky môžeš vysadiť aj neskôr. Narcisy daj von z kvetináča a zasaď ich až v septembri. Cibule nechaj zaschnúť aj z lístkami niekde v teple a suchu a potom ich odstáň. Cibule sa môžu skladovať v papierovom sáčku.
beba13
27.03.08,16:41
Tie sedmokrásky môžu byť vonku nič sa im nestane, ja som kúpila pred sviatkami v kauflande taký košík s kvietkami a nechala som ho vonku a nič sa im nestalo, no a sedmokráska je otužilec mne kvitli celú zimu v trávniku.
beba13
27.03.08,17:00
Tu sú
gabikao
28.03.08,11:49
Dakujem za odpovede, ten kosik je mily, ked sa dokopem k foteniu, nieco tiez poslem. Tie narcisy som uz pocula, ze je dobre vybrat a az na jesen sdit, len u nas je problem, ze sa urcite niekde zapatrosia, alebo ich zabudnem vysadit a potom uz bude po nich. Hadam to zvladnu aj v zemi, nie? A este tak trochumimotemy: ked su narcisy uz dlho na 1 mieste, tak prestanu kvitnut - stahovali sme sa a tu je takych bez kvietkov vela, ma este vyznam ich rozsadzat? Budu potom este kvitnut? Urcite su bez presadzania uz roky...
VladoaKatka
28.03.08,12:34
Hovorí sa: cibulky tulpánov, narcisov, hyacintov sa vyberajú - koncom júna
končí školský rok a vysádzajú sa začiatkom septembra októbra - začína školský rok ,takto aspoň hovoria starší ľudia - "keď deti vyjdú zo školy alebo idú do školy".

Cibuloviny môžu byť do 4-5 rokov na jednom mieste, ale už som videla aj viac rokov a kvitli stále. Treba ich mať na slnečnej strane a prihnojovať.
annina
28.03.08,16:40
na slnečnej strane hlavne tulipány a narcisky sa potešia polotieňu,tie cibule narcisov,čo ti odkvitli je naozaj najlepšie zasadiť až v septembri,no nič strašného sa nestane,ked ich tam dáš už aj teraz,a stými sedmikráskami by som počkala a najskor ich pomaly otužovala,pretože tie kúpené sa väčšinou pestujú v skléníkoch a niesu také odolné na nočné teploty,ked už ti narcisky nekvitnú,treba ich vybrať zo zeme a rozsadiť najlepšie v jeseni a ešte prihnojiť,najlepšie kristalon-jeseň a potom skoro na jar zas kristalon-štart a určite zakvitnú


tá osadená misa je fakt superhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
lorelei
31.03.08,06:47
Ahojte, myslim,ze nemusim zakladat novu temu, ked sa chcem spytat, kedy a ako vypestovat nezabudky. Mam semienka, ale domylila som sa roznymi clankami, kedy vysievat atd. Poprosim o radu. Dakujem.
atramka
31.03.08,09:53
ahoj lorelei,
sú to drobnučké semienka zasiať môžeš hocikedy, ale to potrvá, nezábudky sú nezmar, môžem ti zopár rastliniek poslať, aby Ti kvitli už teraz, chceš???
lorelei
31.03.08,10:36
ahoj lorelei,
sú to drobnučké semienka zasiať môžeš hocikedy, ale to potrvá, nezábudky sú nezmar, môžem ti zopár rastliniek poslať, aby Ti kvitli už teraz, chceš???

Ja by som sa teda urcite potesila. :):):);). Aj tak skusim zo semienka, aj ked som niekedy uz zufala,ze mi semienka neschadzaju, akekolvek myslim. No ved ja sa to raz naucim hadam, alebo sa dostanem po kvlaitnejsie semienka;).
Poslem adresu cez SS. A prezimuju volne vonku? Alebo co treba s nimi robit, aby som ich mala stale? Dakujem. Hned mam este krajsi den.
beba13
03.04.08,10:42
Tiez som ich nemohla dlho dopestovat, tak mi kamaratka dala jedenu rastlinu a teraz rastu vsade. Ale je to mily kvietok.
atramka
22.04.08,09:13
Ja by som sa teda urcite potesila. :):):);). Aj tak skusim zo semienka, aj ked som niekedy uz zufala,ze mi semienka neschadzaju, akekolvek myslim. No ved ja sa to raz naucim hadam, alebo sa dostanem po kvlaitnejsie semienka;).
Poslem adresu cez SS. A prezimuju volne vonku? Alebo co treba s nimi robit, aby som ich mala stale? Dakujem. Hned mam este krajsi den.
lorelei, balíček dnes išiel, zajtra ho čakaj a osoboď z neho hneď rastlinky, aby sa prebrali...
lorelei
22.04.08,15:55
lorelei, balíček dnes išiel, zajtra ho čakaj a osoboď z neho hneď rastlinky, aby sa prebrali...

Velmi pekne dakujem. Ozvem sa potom.