adulique
27.03.08,07:44
Ahojte

Ak zamestnancovi dam rocne zuctovanie uvediem ho v hlaseni. Ale co ak zamestnancovi nedam rocne zuctovanie, iba prehlad .....aj tak ho uvediem za moju firmu v hlaseni?
Dakujem za odpovede.
katka50
27.03.08,06:45
Ahojte

Ak zamestnancovi dam rocne zuctovanie uvediem ho v hlaseni. Ale co ak zamestnancovi nedam rocne zuctovanie, iba prehlad .....aj tak ho uvediem za moju firmu v hlaseni?
Dakujem za odpovede.
V Hlásení uvádzaš všetkých zamestnancov, ktorým si v roku 2007 zdaňovala príjmy preddavkovou daňou.
Tweety
27.03.08,06:46
Ahojte

Ak zamestnancovi dam rocne zuctovanie uvediem ho v hlaseni. Ale co ak zamestnancovi nedam rocne zuctovanie, iba prehlad .....aj tak ho uvediem za moju firmu v hlaseni?
Dakujem za odpovede.
V hlásení sa uvádzajú všetci, ktorým sa vyplácali príjmy zo ZČ, takže aj tí, ktorím sme nerobili RZD.
adulique
27.03.08,07:58
a aky je potom rozdiel medzi tymi , ktorym urobim rocne zuctovanie a tym, ktorym neurobim? lebo v zakone o dani z prijmov som citala, ze ak danovnik poda danove priznanie ak mu urobi zamestnavatel rocne zuctovanie, tak sa to danove priznanie berie ako opravne. Ako teda danovy urad vie, ze som niekomu urobila rocne zuctovanie a niekomu nie? Posiela sa danovemu uradu nejake ine oznamenie okrem hlasenia vzhladom k tomuto rocnemu zuctovaniu?
duficek
28.03.08,08:58
ak zamestnancovi urobis RZD, tak si danove podavat nemusi. ak o RZD nepoziada, DP podavat musi.
jankasm
28.03.08,09:14
a aky je potom rozdiel medzi tymi , ktorym urobim rocne zuctovanie a tym, ktorym neurobim? lebo v zakone o dani z prijmov som citala, ze ak danovnik poda danove priznanie ak mu urobi zamestnavatel rocne zuctovanie, tak sa to danove priznanie berie ako opravne. Ako teda danovy urad vie, ze som niekomu urobila rocne zuctovanie a niekomu nie? Posiela sa danovemu uradu nejake ine oznamenie okrem hlasenia vzhladom k tomuto rocnemu zuctovaniu?

DÚ to nevie a ani sa mu to neoznamuje. Daň by si mal vysporiadať každý, alebo cez zamestnávateľa - formou RZD alebo sám - formou DP.
Ak tak neurobí, je to jeho problém. Pri prípadnej kontrole bude potom za to niesť následky. ;)