timejka200
27.03.08,09:42
prosím Vás mám to ručne???alebo program to urobí alebo ako?????súúrneee
katka50
27.03.08,08:45
prosím Vás mám to ručne???alebo program to urobí alebo ako?????súúrneee
Myslíš pri spracovaní miezd?
hanelie
27.03.08,08:46
ako vypočítať daň v MRP
Myslíš pri spracovaní miezd?

:confused: z otázky nie je jasné o akú daň ide

v peňažnom denníku klikneš na pravej lište : výstupy - otvorí sa ti ďalšia lišta / vľavo / tam máš rôzne kategórie - je tam aj daň z prijmu
timejka200
27.03.08,09:00
myslím pri závierke!!takže mám zaúčtované prípady a chcem urobiť uzávierku v MRP??ale neviem postup,daň z Prij. treba vypočítač a zaúčtovať??pomôže niekto??
hanelie
27.03.08,09:03
program ti všetko vypočíta, pozri príspevok č. 3


daň z Prij. treba vypočítač a zaúčtovať
daň z prijmu / ak vyjde platiť / zaučtuješ až v tomto roku
timejka200
27.03.08,09:05
mohla by si poradiť čo všetko mám urobiť ak chcem uzatvoriť rok??ja som už z toho hlúpa !!!!!!!!ďakujem ti
hanelie
27.03.08,09:10
si JÚ alebo PÚ ?
ja som JÚ,

1. inventúra / sklad tovaru alebo materiálu
2. pokladňa
3. banka
4. DHM, DHIM
5. Faktúry prijaté
6. Faktúry vystavené
7. Majetok - záväzky
8. Prijmy - výdavky
9. Súčty a obraty
10. PENDEN
záloha celého roku
ročný prevod
timejka200
27.03.08,09:18
joj ja som pú tak nevieš poradiť???
hanelie
27.03.08,09:44
pozri zákon o účtovníctve
lenkak
27.03.08,19:12
timejka toľko otázok, toľko tém, už som Ti odpovedala, pohľadaj si odpoveď v predchádzajúcich svojich otázkach. Stačí zadať jeden krát otázku a byť trpezlivá, pekne si počkať na odpoveď.
timejka200
28.03.08,09:56
ale keď pondelok súri a mám plno roboty!!ešte nikdy som to nerobila tak to preto toľko otázok!!
Ingrid Ondruskova
29.03.10,19:53
Tak, všetko by bolo fajn, vytlačila som si súčty a obraty, všetko sedí...až na DPH...DPH na vstupe a DPH na výstupe mi nezodpovedá celkovej odvedenej DPH za celý rok /odvádzame kvartálne.../ ale to preto, že peň.denník zachytáva v podstate
"pohyb peňazí v čase"...nič viac? to mi nikdy nemôže sadnúť akože kontrola reálne po kvartáloch odvedená DPH v nadväznosti na peň.denník...je moja úvaha správna??v súčtoch a obratoch je to len informatívna záležitosť,t.j. mnou zaúčtované položky v sumáre...je tak???
Ingrid Ondruskova
31.03.10,14:33
posúvam...
jacekova
31.03.10,15:10
Tak, všetko by bolo fajn, vytlačila som si súčty a obraty, všetko sedí...až na DPH...DPH na vstupe a DPH na výstupe mi nezodpovedá celkovej odvedenej DPH za celý rok /odvádzame kvartálne.../ ale to preto, že peň.denník zachytáva v podstate
"pohyb peňazí v čase"...nič viac? to mi nikdy nemôže sadnúť akože kontrola reálne po kvartáloch odvedená DPH v nadväznosti na peň.denník...je moja úvaha správna??v súčtoch a obratoch je to len informatívna záležitosť,t.j. mnou zaúčtované položky v sumáre...je tak???


podla mna je to informatívne