dubaj
27.03.08,09:48
Dobry den vsetkym,
chcel by som poprosit o radu, ako postupovat v nasledovno pripade.
V minulom roku som mal v zahranici autonehodu, ktoru sposobil iny ucastnik a zozadu do mna narazil. Nehodu som nahlasil na poistovnu, auto som odniesol do servisu spolu s krycim listom poistovne na opravu v honote cca 15.000SK a nechal servis zrealizovat opravu.
Auto mi vratili opravene a povazoval som zalezitost za vybavenu. OMYL!
Pri vyplnovani danoveho priznania za rok 2007 mi uctovnicka oznamila, ze mam zavazok voci autoservisu vo vyske 15.320SK, na co som samozrejme reagoval, ze to nie je mozne, pretoze som to riesil cez havarijne poistnie. Obratom som preveril zalezitost v autoservise, kde mi potvrdili, ze z poistovne im prislo plnenie vo vyske 7874SK, co je suma ponizena o DPH a spoluucast 5000SK. Takze voci mne eviduju zavazok vo vyske: 7446SK (t.j. DPH 2446+5000spoluucast). Tento zavazok som im samozrejme obratom uhradil. Avsak v zavazkoch mi nadalej ostava suma 7874,-, t.j. suma, ktoru plnila autoservisu poistovna. Ako si mam toto vysporiadat, aby som nemal voci servisu uz ziadne zavazky v uctovnictve, ked realne im uz nic nedlzim? Poradite? Dakujem.