timejka200
27.03.08,10:08
som úplný nováčik!!nahadzovala som do denníka, fakúry, B.výpisy..mzdy atď. a teraz to chcem ukončiť r. 2007 ako začať ???program MRP a PÚ!!!!!budem vďačná za každú radu lebo to pottrebujem ešte dnes dorobiť!!!ďakujem
azla
27.03.08,09:20
som úplný nováčik!!nahadzovala som do denníka, fakúry, B.výpisy..mzdy atď. a teraz to chcem ukončiť r. 2007 ako začať ???program MRP a PÚ!!!!!budem vďačná za každú radu lebo to pottrebujem ešte dnes dorobiť!!!ďakujem
Skúsim veľmi jednoducho:
1. máš zaúčtované všetky účtovné prípady r. 2007
(mám na mysli aj vytvorené rezervy, zaúčtované odpisy, nevyfaktúrované dodávky ....)
2. vytláč si hlavnú knihu (napr. s účtami tr. 5 a 6), môžeš aj S a VZaS pred zdanením
3. zistí si všetky pripočítateľné a odpočítateľné položky
4. Vyplň daňové priznanie
5. Zaúčtuj daňovú povinnosť
6. Zostav S a VZaS po zdanení, prilož DP , vypracuj poznámky a fajront.
timejka200
27.03.08,09:26
ok skúsim ale čo s majetko ktorý evidújem ako drob. hmot. majetok dávala som ho do nákladov 501/??ten neodpisujem!!je to správne??
Stefan2005
27.03.08,09:27
... a pred fajrontom ešte podpísať a v termíne odovzdať...
Reprografia
27.03.08,09:29
ok skúsim ale čo s majetko ktorý evidújem ako drob. hmot. majetok dávala som ho do nákladov 501/??ten neodpisujem!!je to správne??

Záleží na tom akú máte smernicu, ale ak si to dávala do spotreby ako uvádzaš, tak neodpisuješ. Už to máš predsa raz v nákladoch
Stefan2005
27.03.08,09:38
... a pred fajrontom ešte podpísať a v termíne odovzdať...

timejka200, ale naozaj veľmi dobre mienená rada: ak máš povinnosť podať za rok 2007 DPPO v termíne, skúsil by som poprosiť nejakú známu účtovníčku s praxou v PÚ nech Ti to celé prebehne (nie v zlom - pozrel som si Tvoje posledné príspevky - robíš prvýkrát UZ v PÚ a zadávanie kusých otázok vo viacerých témach Ťa môže ešte viacej dostať do nedorozumení)....
timejka200
27.03.08,09:46
no veď práve!!!neviem si rady...ani som ôto nechcela robiť ale čo už???už mi z toho šibe!!!!!díky za radu,....