Biki
28.03.05,16:34
Prosím, poznámky v PÚ sa vyplňujú v celých Sk, alebo v tis. ako súvaha a výkaz ziskov a strát
ondrejvla
28.03.05,14:47
Práve preto, že sú to poznámky k účtovnej závierke, tak by sa mali vypĺňať na Sk. Aspoň ja to tak stále robím, je to také doplnenie závierky. Ale nech ťa to upokojí, na DÚ ich aj tak nik nečíta!! Taktiež Peňažné toky môžeš vyplniť aj v tis.Sk, aj podrobne( ale ani tie si nik nevšimne), oni to len založia do fasciklov a sú veeeeľmi unavení z daň.priznaní! Taká je moja skúsenosť, preto sa už až tak podrobne nezaťažujem poznámkami. Dávam tam tie, ktoré majú logiku a ktoré by mohli byť potrebné pri prípadnej kontrole. Ale oni si ich na kontrolu aj tak neprinesú!!
Yvvetta
28.03.05,15:19
Ja čo mám tlačivo, je tam uvedené, že sumy sa vypisujú v tis. Ja aj vypisujem v tis.

Tiež si myslím,že nik tie naše krvopotne urobené poznámy nečíta. Pozrú súvahu a výsledovku a všetko už je jasné.
ondrejvla
28.03.05,15:30
Ja čo mám tlačivo, je tam uvedené, že sumy sa vypisujú v tis. Ja aj vypisujem v tis.

Tiež si myslím,že nik tie naše krvopotne urobené poznámy nečíta. Pozrú súvahu a výsledovku a všetko už je jasné.
Oni ju ani nepozrú, len sa tak tvária! Oni si ju len naskenujú, a keď nejaký riadok nie je vidieť, tak nás zavolajú, že sme porušili zákon o účtovníctve! Stalo sa mi to osobne, keď som s nimi prešla riadok po riadku, tak mi povedali - No vidíte, aký nemožný skener my tu máme!!!!!! Ani slovko ospravedlnenia!
andrej_rv
28.03.05,15:32
Ja čo mám tlačivo, je tam uvedené, že sumy sa vypisujú v tis. Ja aj vypisujem v tis.

Tiež si myslím,že nik tie naše krvopotne urobené poznámy nečíta. Pozrú súvahu a výsledovku a všetko už je jasné.Ja mám skôr taký názor ako ondrejvla, údaje vypisujem v Sk (alebo uvediem presne v čom to je - či v Sk alebo v tis. Sk). Je síce pravda, že to takmer nikto nečíta (aspoň na DÚ nie), ale ja sa tam snažím uviesť také veci, ktoré by sa pomohli zorientovať tomu, kto bude v účtovníctve pokračovať po mne. Zrejme sami poznáte situáciu, keď ste po niekom prebrali firmu a nebolo sa čoho chytiť, v takom prípade sú neformálne urobené poznámky na nezaplatenie.
ondrejvla
28.03.05,15:44
Ja mám skôr taký názor ako ondrejvla, údaje vypisujem v Sk (alebo uvediem presne v čom to je - či v Sk alebo v tis. Sk). Je síce pravda, že to takmer nikto nečíta (aspoň na DÚ nie), ale ja sa tam snažím uviesť také veci, ktoré by sa pomohli zorientovať tomu, kto bude v účtovníctve pokračovať po mne. Zrejme sami poznáte situáciu, keď ste po niekom prebrali firmu a nebolo sa čoho chytiť, v takom prípade sú neformálne urobené poznámky na nezaplatenie.
Práve pre tých " Po nás" to robím polopaticky s presnou sumou k jednotlivým položkám a zároveň aj výkladu k nim.
Vieš, to by som sa potom musela v hrobe obrátiť na brucho, keby ma preklínali, že sa v tom nevyznajú. A tie ľudské pozostatky, ktoré sa tam budú nachádzať budú chcieť mať pokoj!
jmazur
16.01.06,12:14
Ja čo mám tlačivo, je tam uvedené, že sumy sa vypisujú v tis. Ja aj vypisujem v tis.

Tiež si myslím,že nik tie naše krvopotne urobené poznámy nečíta. Pozrú súvahu a výsledovku a všetko už je jasné.
Zaujala mne Vaše odpověd.- Jaké konkrétní "tlačivo" máme na mysli, popř. pokud jde o oficiální výkaz, kde ho lze stáhnout z webu??
Dějuji.
jmazur@sluno.cz
Alžbeta
20.01.06,16:36
rodan
31.01.06,10:02
Pri bežnom chode firmy nemajú daniari dôvod študovať Poznámky. Podstatné sú len vtedy, ak sa pri daňovej kontrole zistia nezrovnalosti, pokus o tunelovanie a pod., vtedy sa stávajú dôkazovým materiálom. A ak je zahájenie trestné stíhanie pre podvody alebo ide o majetkový spor a pod., tak sa skúma aj ich obsah. A ak sú neúplné, tak ten, ktorý ich neúplnosť spôsobil (zamlčal podstatné skutočnosti), stáva sa spolupáchateľom.