Change
27.03.08,10:47
Dobry den.Chcel by som sa spytat alebo aspon pocut vas nazor na exekucne konanie ktore sa mi zda trochu podozrive. 01.02.08 som dostal doporucenu zasielku na moje trvale bydlisko od exekutora ohladne vymozenia pohladavky spred pol roka.Kedze som sa nachadzal v tom case mimo SR zasielku som si prebrat nestihol ale dokazal som si zistit mono exekutora a nasledne ho telefonicky kontaktovat.Zistil som ze sa jedna o pohladavku s pred pol roka ktoru som uz ale postovnou pukazkov 31.10.2007 vyplatil v plnej sume adekvatnemu uradu.Poziadal som teda exekutora nech mi posle zasielku este raz.Po prebrati tejto zasielky som zistil ze exukotor zacal exekucne konanie tejto pohladavky 22.10.2008 cize 8sem dni pred platbou tejto pohladavky.Zaujimave je natom to ze prve upovedomenie od exekutora ktore som neprebral mi prislo az 01.02.08 co je takmer 5 mesiacov od zacatia exekucia.Taktiez na exekutorskom upovedomeni je napisane ze sa sice exekucia zacala 22.10.07 ale Okresny sud vydal rozhodnutie o exekucii az 03.01.2008 cize dva mesiace po zacati exekucia kedy uz dana pohladavka bola vyplatena.

1.Je v poriadku ze exekutor mi prve upovedomenie o exekucie poslal az 4 a pol mesiaca po zacati exekucie???

2.Je v poriadku ze exekutor zacal exekutorske konanie 22.10.2008 ked okresny sud rozhodol o pravoplatnosti exekucia az 03.01.2008??Ked dana pohladavka bola vysporiadana 31.10.07.

Dakujem.
Anina04
22.04.08,18:08
Peosím,vedel by mi niekto poradiť,ako mam postupovať vo veci.
určitý čas som nezaplatila poistenie v zdravotnej poisťovni. Táto postupila pohľdavku na spoločnosť Veriteľ a.s.v likvidacii,a táto následne posunula pohľadavku na ďalšiu spoločnosť,ktorá túto pohľadavku chcela riešiť exekučne,ale okresný súd zastavil exekuciu pre procesné chyby a zároveň im nepriznal ani trovy exekucie. Momentalne je tento proces sudne zastavený. Chcem dlžnu čiastku uhradiť,ale neviem ako postupovať a komu to uhradiť.Može mi prosím Vás niekto poradiť.Ďakujem.