Lada77
27.03.08,12:18
Dobrý deň
naša firma vyfakturovala do zahraničia 3 mil. Sk ako ostatné ( nie zmluvné ) pokuty za nedodanie tovaru včas-zaúčtované na účte 645, chcem sa spýtať na názory - je tento výnos celý nedaňový aj keď sa jedná o vyfakturovanie do zahraničia ?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Lada
Tweety
27.03.08,11:30
Dobrý deň
naša firma vyfakturovala do zahraničia 3 mil. Sk ako ostatné ( nie zmluvné ) pokuty za nedodanie tovaru včas-zaúčtované na účte 645, chcem sa spýtať na názory - je tento výnos celý nedaňový aj keď sa jedná o vyfakturovanie do zahraničia ?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Lada
A sú zaplatené?
azla
27.03.08,11:42
Dobrý deň
naša firma vyfakturovala do zahraničia 3 mil. Sk ako ostatné ( nie zmluvné ) pokuty za nedodanie tovaru včas-zaúčtované na účte 645, chcem sa spýtať na názory - je tento výnos celý nedaňový aj keď sa jedná o vyfakturovanie do zahraničia ?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Lada
Vyfakturované a zaúčtované pokuty sú súčasťou Vášho výsledku hospodárenia.
Vyčíslený výsledok hospodárenia sa upravuje o pripoč. a odpoč. položky.
Hv by ste upravovali ak by išlo o predmet fakturácie uvedený v § 17.
Ak Vaša fakturácia splňa popis v §17 a nebola prijatá úhrada, vtedy to zo základu dane vyberiete. Skúste ešte raz posúdiť fakturáciu, o čo sa opiera, ako je formulovaná zmluva ak sa nedodá tovar včas ....
Ak nie sú sankcie pri omeškaní upravené v zmluve, o čo sa opiera Vaša fakturácia ? (len taká moja úvaha)

§ 17
Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane

21) Zmluvné pokuty, poplatky z omeškania a úroky z omeškania 79) okrem úrokov z omeškania z úverov platených bankám a prijatých bankami a úrokov v prípade vzniku nepovoleného debetného zostatku na bežnom účte platených bankám a prijatých bankami, sa zahrnú do základu dane u veriteľa po prijatí úhrady alebo u dlžníka po ich zaplatení
Lada77
27.03.08,12:16
nemám ich zaplatené

ani nie sú zmluvne upravené vychádzajú z predpokladu vzájomých obchodných vzťahov - keďže sme mali nejaké reklamácie obchodník sa pokúsil posunúť pokuty na dodávateľa
Tweety
27.03.08,12:18
nemám ich zaplatené

ani nie sú zmluvne upravené vychádzajú z predpokladu vzájomých obchodných vzťahov - keďže sme mali nejaké reklamácie obchodník sa pokúsil posunúť pokuty na dodávateľa
AK nie sú zaplatené, odpočítaš ich od ZD.
Lada77
27.03.08,12:18
moja úvaha:
keďže ostatné pokuty a penále účet 545 sú nedaňové
mal by byť aj účet 645 - ostatné pokuty a penále nedaňové

mám pravdu ?
Lada77
27.03.08,12:20
dakujem za opoved
v kazdom pripade aj keby som ich mala ako zmluvne pokuty a su nezapatene odpocitala by som ich v DP

ale co v buducom roku ak mi ich zaplatia budem ich mat ako pripocitatelnu plozku ?
Tweety
27.03.08,12:30
dakujem za opoved
v kazdom pripade aj keby som ich mala ako zmluvne pokuty a su nezapatene odpocitala by som ich v DP

ale co v buducom roku ak mi ich zaplatia budem ich mat ako pripocitatelnu plozku ?
Áno.
azla
27.03.08,13:21
moja úvaha:
keďže ostatné pokuty a penále účet 545 sú nedaňové
mal by byť aj účet 645 - ostatné pokuty a penále nedaňové

mám pravdu ?
Rozhodne to takto nemôžeš posúdzovať.