flodurko
27.03.08,11:22
Dobrý deň.
Žiadam Vás o radu. Mám otvorenú prevádzku-internetovú čitáreň. V miestnosti mám aj toalety,určené pre klientov. Ale začínajú to zneužívať a pomaly sa mi z toho stava verejné WC. Nerobím nič iné, ako doplňam toaletný papier a utierky. Môžem toaletu spoplatníť? Povedzme 5Sk. Musím to potom nahodiť do reg.pokladne a účtovať ako používanie toalety? Podmienku toalety som nenašiel nikde v zákone. V prevádzke nepredánam žiadne pochutiny a nápoje. Za Vašu radu ďakujem. S pozdravom Flodurko.
flodurko
27.03.08,14:42
Prosím, skuste niekto poradiť
TinkiDinki
03.04.08,11:12
Nad spoplatňovaním toalety uvažujem tiež.
Nebránim sa ani tomu účtovaniu cez ERP.
Mám aj všetko certifikované, aj zmluvu na odvoz TKO.

Len neviem či je na to treba novú živnosť.
Aby to nebolo "ilegal podnikanie"
Poraďe nám prosím niekto ;)
palinka
03.04.08,11:16
Pozrite § 2 živ.zákon - za účelom dosiahnutia zisku
tetrisss
03.04.08,17:07
Ja byt tebou, tak najprv zistim na hygiene, ci vobec musis mat zachod pre zakaznikov ak to nie je kaviaren internetova a ked aj, myslim ze mas pravo wc uzavriet a dat kluc iba svojim zakaznikom, tym by som to dala zadarmo. My sme mali takyto problem s autobusmi, automaticky sa k nam nahrnuli vsetci a ked odisli tak to bolo, no hroza, ked sme zamkli damsku toaletu, tak spokojne damy navstivili aj pansku, az dovtedy, ked nam odtrhli nadrzku a zatopili cely priestor, tak sme to uzamkli a napisali, ze wc je iba pre zakaznikov, ti to maju zadarmo a je pokoj. Nikto ti predsa nemoze nakazat, aby si prevadzkoval verejne wc.
TinkiDinki
24.04.08,10:10
Zrejme ste ma nepochopili

Keď už niekto príde s istými potrebami ja nemienim bezplatne mu tieto veci poskytovať (čo vlastne sa teraz deje a nie len u mňa).
Ale chcem si dať za to náležite zaplatiť, nakoľko mám s tým preukázateľné výdavky. Nechcem nikoho ani vyháňať z WC určeného pre personál, keď už je v núdzi. Ale tých v núdzi akosi pribúda a z nášho Personál WC sa pomaly stáva bezplatné verejné WC. S počiatku sa aj slušne pýtali či môžu, dnes tam surovo vtrhnú bez opýtania a poďakovania.

Tak to CHCEM spoplatňovať. (nemusím ale CHCEM)
Jara
24.04.08,10:32
Už som sa stretla aj s tým, že pre zakazníkov to bolo grátis a prenáhodných po 5 sk. No a to už minulý rok a bola to reštaurácia.
BXLmiami
25.04.08,13:49
Mám presne taký istý problém a tiež chcem spoplatnovať WC.Bojím sa ale,že ma zožuju v hlavných správach na Markíze.Taký bezohľadný doktor ts.ts...
misomiso
25.04.08,18:53
Ja byt tebou, tak najprv zistim na hygiene, ci vobec musis mat zachod pre zakaznikov ak to nie je kaviaren internetova a ked aj, myslim ze mas pravo wc uzavriet a dat kluc iba svojim zakaznikom, tym by som to dala zadarmo. My sme mali takyto problem s autobusmi, automaticky sa k nam nahrnuli vsetci a ked odisli tak to bolo, no hroza, ked sme zamkli damsku toaletu, tak spokojne damy navstivili aj pansku, az dovtedy, ked nam odtrhli nadrzku a zatopili cely priestor, tak sme to uzamkli a napisali, ze wc je iba pre zakaznikov, ti to maju zadarmo a je pokoj. Nikto ti predsa nemoze nakazat, aby si prevadzkoval verejne wc.

Pamatam sa, ze po revolucii zacali tiahnut hordy nasich cez otvorenu hranicu do Rakuska. Pred Viednou, myslim ze je to Regelsbrunn, je taka restauracia. Tam uz z toho boli taki nestastni, ze tam vyvesili velku tabulu, ze WC je len pre miestnych a Slovaci maju zakazany vstup. Raz som isiel s kamaratom autom a on zastal - ze na zachod. Hovorim mu - tam nas vyhodia. On ze nevyhodia. Rozkopol tie vchodove dvere a zreval: "Guudn Took". Samozrejme - nemali sme ziaden problem :)
a13
27.04.08,21:56
Neviem ci toto nieco riesi co vam poviem ale v UK maju zachody na hesla. To je len ten co vie heslo sa dostane dnu.
TinkiDinki
05.05.08,07:09
Neviem ci toto nieco riesi co vam poviem ale v UK maju zachody na hesla. To je len ten co vie heslo sa dostane dnu.

Ešte jeden pokus

Nechcem hľadať spôsoby ako nie a prečo nie
S podnikateľského hľadiska mi to je jedno či za rok predám 1000 kopčekov zmrzliny a na tom zarobím. Ľuďom sa budem prosiť aby mi kupovali moju zmrzlinu.

ALEBO

Zarobím na iných "kopčekoch" a ľudia sa budú mne prosiť.
Ide LEN o peniaze a mne je to jedno ako budú zarobené
a na čom budú zarobené.

Prípadne že ktej zmrzline pribudne do fir. rozpočtu ešte
neakých tých 50-tisíc ročne naviac. Aj to poteší...:)