pep
27.03.08,12:12
Dobrý deň, poprosil by som o radu.
V priebehu roka /v júni/ som zmenil zamestnanie a súčasný zamestnávateľ mi oznámil, že mám povinnosť podať si daňové priznanie sám. Má pravdu? Už sa to opäť zmenilo?
A ešte jedna otázka:okrem hlavného pracovného pomeru vykonávam aj vedľajší, tiež na základe pracovnej zmluvy, kde môj príjem je zdaňovaný zrážkovou daňou. Uvádza sa aj tento príjem v daňovom priznaní?
Ďakujem
katkaj
27.03.08,11:13
Dobrý deň, poprosil by som o radu.
V priebehu roka /v júni/ som zmenil zamestnanie a súčasný zamestnávateľ mi oznámil, že mám povinnosť podať si daňové priznanie sám. Má pravdu? Už sa to opäť zmenilo?
A ešte jedna otázka:okrem hlavného pracovného pomeru vykonávam aj vedľajší, tiež na základe pracovnej zmluvy, kde môj príjem je zdaňovaný zrážkovou daňou. Uvádza sa aj tento príjem v daňovom priznaní?
Ďakujem

pokiaľ ste do 15.2. nepožiadali o vykonanie ročného zúčtovania tak si musíte urobiť DP sám do 31.3.
Príjem zdanený zrážkovou daňou sa považuje za vysporiadaný a nemusí sa už dávať do DP
pep
27.03.08,11:45
čiže ak som aj zmenil zamestnávateľa a požiadal som včas o ročné zúčtovanie, tak mi ho môže posledný zamestnávateľ urobiť?
Neviem, prečo mi potom tvrdil, že ak som v priebehu roka zmenil zamestnávateľa, tak som povinný urobiť si daňové priznanie sám /ak sa nemýlim, tak táto povinnosť platila dakedy v krátkej minulosti/.
Tweety
27.03.08,11:46
čiže ak som aj zmenil zamestnávateľa a požiadal som včas o ročné zúčtovanie, tak my ho môže posledný zamestnávateľ urobiť?
Neviem, prečo mi potom tvrdil, že ak som v priebehu roka zmenil zamestnávateľa, tak som povinný urobiť si daňové priznanie sám /ak sa nemýlim, tak táto povinnosť platila dakedy v krátkej minulosti/.
Áno, ak ste požiadali- priložili prísl. doklady- musí urobiť RZD. Aj v roku 2006 to tak bolo.
katkaj
27.03.08,11:46
čiže ak som aj zmenil zamestnávateľa a požiadal som včas o ročné zúčtovanie, tak my ho môže posledný zamestnávateľ urobiť?
Neviem, prečo mi potom tvrdil, že ak som v priebehu roka zmenil zamestnávateľa, tak som povinný urobiť si daňové priznanie sám /ak sa nemýlim, tak táto povinnosť platila dakedy v krátkej minulosti/.

zmena zamestnávateľa počas roka nie je dôvodom na nevykonanie RZD. Ak ste požiadali o vykonanie RZD do 15.2. a priniesli ste potvrdenie o príjme od predchádzajúceho zamestnávateľa tak je Vám povinný vykonať RZD
dominika
27.03.08,12:24
Môže sa robiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, pokiaľ v priebehu roka zmenil zamestnávateľa a požiadal do 15.2., ak mal daň platenú preddavkovo podľa paragrafu 35.
Ak bola zamestnancovi daň strhnutá zrážkovo podľa paragrafu 43, nemôže sa spraviť ročné zúčtovanie, pretože táto daň sa považuje za vysporiadanú a zamestnanec, ak si ju chce uplatniť, si musí podať daňové priznanie.