krokos666
27.03.08,13:27
Zdravím všetkých na porade,

Poradu sledujem už zopár dní a potreboval by som od Vás radu. Momentálne som študent a ako každý študent si privyrábam pracou na dohodu. Problém spočíva v tom, že mi zamestnavatel nezaslal potvrdenie o prijme, hoci som ho o to písomne a niekolkokrát telefonicky ziadal.
Kvoly nezaslanému potvrdeniu prídem o značnú časť danového preplatku a neviem ako sa môžem domáhat, aby mi potvrdenie firma zaslala.
Na danovom urade mi poradili aby som vypracoval neuplne danové priznanie a ked sa domozem dokladov, ktoré momentalne nemam, mam zaslat dodatocné danove priznanie, aké paky na to mam pouzit mi vsak nevedela poradit...
Mate niekto s podobnou situaciou skusenosti?

s pozdravom

Marek
kajab
27.03.08,13:55
Môjmu manželovi bývalý zamestnávateľ neposlal potvrdenie. Doporučene poslal len list, že to má pripravené a môže si to prevziať osobne do 31.03.2008. Viackrát telefonicky ju urgoval a ona mu poslala toto. Tak som mu prefotila zákon a vyznačila červenou farbou, že zamestnávateľ má povinnosť doručiť do 10.03.2008 potvrdenie, aby si zamestnanec mohol urobiť daň. priznanie do 31.03.2008. Išiel za ňou a povedal jej, že porušuje zákon a hrozia jej za to veľké pokuty. Hneď mu to dala a ešte sa mu aj ospravedlnila. A mohlo to byť bez stresov. Doporučujem spraviť to isté. A ešte viac prikrášliť.
krokos666
27.03.08,17:12
dakujem velmi pekne - pomohli ste mi, nasiel som si aj zakon na porade a uz písem zamestnavatelovi liebesbrief