medvedik21
27.03.08,15:49
Ahojte,
mám 21 rokov a zvýšený cholesterol. Vážim 62 kíl a meriam 170 cm. Pred pol rokom som mala 56 kíl a cítila som sa oveľa lepšie. Snažím sa zdravšie stravovať (ovocie na večeru,normálny obed,zelenikový šalátik na večeru) a chodím behať. No stále nevidím zlepšenie práve naopak. Vedel by mi niekto poradiť čo robím zle? Alebo navrhnúť program či spôsob akým sa stravovať dlhodobo. Ďakujem veľmi pekne:)
zuhl
27.03.08,14:57
Tak to je naozaj divné, lebo pri takej váhe a výške by zvýšený cholesterol nemal byť a teraz keď sa takto stravuješ už duplom nie. Skús si ešte k tejto strave kúpiť v lekárni preparáty na zníženie cholesterolu a uvidíš.
ola
27.03.08,15:04
Nooo ... zlý cholesterol sa nezískava len z potravy. Veľmi záleží od psychického stavu človeka. Je známe, že ak človek nie je po psychickej stránke v pohode (tlak v zamestnaní, v rodine, výčitky svedomia, sebaobviňovanie a pod...) tak sa na neho nalepia všetky možné neduhy.
Môže sa tým zvýšiť aj "zlý" cholesterol a dlhodobo ovplyvniť zdravotný stav. Možno by bolo dobré navštíviť lekára a poradiť sa s ním. Veľmi veľa ovplyvňuje aj dedičnosť.
medvedik21
27.03.08,18:58
Ďakujem veľmi za rady. Vezmem si ich k srdcu. Skúšam teraz v prvom rade prirodzenou cestou (stravou, športom...) a potom ešte uvidím. Veľmi by som sa chcela cítiť ako pred polrokom a budem robiť pre to všetko. Ak by ste mali ešte nejaké super nápady ako si zlepšiť svoje zdravie a celkovo životosprávu tak sa vašim tipom veľmi poteším :)
durisovad
27.03.08,20:20
Ja si myslim, ze cholesterol nestupa len od tzv. zlej alebo nezdravej stravy, ale ma na to vplyv aj zivotna pohoda a celkovy pocit spokojnosti cloveka. Moja babicka bola zastancom teorie - co kto lubi, tym sa neotravi. Nikdy nedrzala ziadne diety, normalne jedla, normalne sa pohybovala, normalne sa starala o deti, vnucata a pravnucata. S touto filozofiou vydrzala v dobrej forme do 90-tich rokov svojho zivota. Potom behom jedneho tyzdna jej vypovedali postupne vsetku organy a v umrtnom liste mala dovod smrti SESLOST VEKEM.
lindusaaa
27.03.08,22:03
ten cholesterol mas zvyseny uz dlhsie?a o vela? lebo ja som mala tiez zvyseny, ale o 2-3 mesiace som uz mala normalnu hodnotu. bolo to asi tiez stresom a povinnostami....
a co sa tyka toho stravovania a behu, tak vydrz, urcite sa budes citis lepsie:)
medvedik21
28.03.08,14:37
Asi to naozaj bude aj tým stresom, lebo ja som rodená stresáčka. Kým odídem z bytu najmenej dvakrát skontrolujem či je všetko vypnuté a okná zatvorené, v práci mi stačí že mi zavolá šéf a mne srdce búši ako o život lebo sa bojím malérov no a kabelku si zakaždým keď ju otvorím skontrolujem aj päť krát či v nej mám všetko, čo potrebujem a neustále mám pocit že som niečo zabudla a budú z toho problémy. Neviem sa toho zbaviť.
durisovad
28.03.08,21:33
Oprobuj si svoje cinnosti zautomatizovat - vecer pred spanim skontrolovat vsetko v kabelke, aby si rano nemala nervaky, ze si nieco zabudla, pred odchodom do prace si v klude posediet pri ranajkach alebo kave, ak ju zvyknes rano pit, prejst sa v pokoji bytom, ci je vsetko v poriadku a v pohode odist z domu.
Ked zavola sef, asi nieco chce, kvoli tomu sa netreba stresovat, mozno tiez na nieco zabudol a spomenul si na to, preto ta vola.
Jeho zavolanie nemusi vestit katastrofu. A keby sa aj nieco stalo, vzdy je zo vsetkeho vychodisko, aj keby si chybu spravila ty. Ved nepomyli sa len ten, kto nic nerobi. Toho si bud vedoma a nadobudnes istotu vo svojom konani.
medvedik21
30.03.08,07:44
Otvorila som novú tému na stres, Stres náš každodenný.