Renuška
27.03.08,17:02
Dobrý deň, môže mi prosím niekto poradiť či môžem ako živnostníčka vystaviť faktúru aj súkromnej osobe za službu. Jedná sa o službu pomoc v domácnosti.
Mám živnosť "služby pre rodinu a domácnosť". Ďakujem
Antonia1
27.03.08,16:09
Dobrý deň, môže mi prosím niekto poradiť či môžem ako živnostníčka vystaviť faktúru aj súkromnej osobe za službu. Jedná sa o službu pomoc v domácnosti.
Mám živnosť "služby pre rodinu a domácnosť". Ďakujem
áno,môžeš vystaviť faktúru aj súkromnej osobe.
Renuška
27.03.08,16:32
Ďakujem ANTONIA1
fabianko
27.03.08,18:11
Prosím poradiť.SZCO JÚ platca dph SR,ako ma vystaviť fa do CR,v akej mene/sk alebo cz/.
SZCO JÚ neplatca dph SR môže za práce vykonané v CR vystaviť fa SZCO SR v cz korunách?
HankaS
27.03.08,18:23
Faktúru do ČR môžeš vystaviť v akejkoľvek mene, v akej sa dohodnete s obchodným partnerom.
fabianko
27.03.08,19:28
Prosím poradiť.SZCO JÚ platca dph SR,ako ma vystaviť fa do CR,v akej mene/sk alebo cz/.
SZCO JÚ neplatca dph SR môže za práce vykonané v CR vystaviť fa SZCO SR v cz korunách?
A kto mi odpovie na druhu otazku
fabianko
27.03.08,19:38
Prosím poradiť.SZCO JÚ platca dph SR,ako ma vystaviť fa do CR,v akej mene/sk alebo cz/.
SZCO JÚ neplatca dph SR môže za práce vykonané v CR vystaviť fa SZCO SR v cz korunách?
prosim o radu na druhu otazku
Zoltán Kovács
27.03.08,19:45
Môže, je to na dohode oboch strán.
fabianko
27.03.08,19:59
Prosím poradiť.SZCO JÚ platca dph SR,ako ma vystaviť fa do CR,v akej mene/sk alebo cz/.
SZCO JÚ neplatca dph SR môže za práce vykonané v CR vystaviť fa SZCO SR v cz korunách?
ale slovak slovakovi,keď tu su zaregistrovaní na slovensku,len preto,lebo vykonali pracu vCR? isto môže v českých korunách vystaviť fa
fabianko
27.03.08,21:17
prosim o radu na druhu otazku
poredte ešte niekto
helas
27.03.08,21:44
Podľa mňa môže, ale aj tak ju musí zaúčtovať v Sk, keď je v SR
HankaS
28.03.08,07:00
Môže sa aj v rámci Slovenska vystavovať faktúra v cudzej mene, neboj sa môžeš vystaviť v CZK.
Ty máš JU, ale keby si sa stal Platcom DPH môžeš vystaviť tiež faktúru v cudzej mene v rámci SR, ale DPH musíš na faktúre uviesť aj v SK mene.
HankaS
28.03.08,07:02
Môžeš vystaviť v CZK faktúru aj v rámci SR, je to vaša dohoda, ty máš JU, ale keby si sa stal platcom DPH, tak by si mohol tiež faktúru vystaviť v CZK, ale DPH by si na nej musel uviesť aj v Slovenskej mene.