Enyma
27.03.08,17:21
Keď mám iba časť peňazí na zaplatenie dane z príjmu.

Čo všetko musím urobiť, aby ostatnú daň som mohla zaplatiť na splátky.


Za všetky príspevky vopred ďakujem.



Enyma
Zoltán Kovács
27.03.08,16:23
Keď mám iba časť peňazí na zaplatenie dane z príjmu.

Čo všetko musím urobiť, aby ostatnú daň som mohla zaplatiť na splátky.


Za všetky príspevky vopred ďakujem.



Enyma

V prvom rade skúsiť požiadať DÚ o odklad.
betka
27.03.08,17:37
Ten odklad platenia dane nie je až taký jednoduchý, prináša dosť roboty, možno neskôr i problémov

§ 59
Odklad platenia a povolenie splátok

(1) Na žiadosť daňového subjektu môže správca dane, ktorým je obec, povoliť odklad platenia dane, ktorej správu vykonáva, alebo platenie tejto dane v splátkach, ak by bolo neodkladné zaplatenie dane spojené s vážnou ujmou daňového subjektu. Ak ide o inú daň ako podľa prvej vety, môže daňový úrad alebo colný úrad povoliť na základe žiadosti daňového subjektu odklad platenia tejto dane alebo jej platenie v splátkach.

(2) Správca dane môže povoliť odklad platenia dane alebo platenie dane v splátkach, len ak dlžná suma bude zabezpečená podľa tohto zákona (§ 71) alebo niektorým zo spôsobov zabezpečenia záväzkov podľa osobitného zákona.12b)

(3) Ak daňový subjekt žiada o povolenie odkladu platenia dane z príjmov alebo dane z pridanej hodnoty, alebo spotrebných daní alebo o povolenie platenia týchto daní v splátkach,, predloží analýzu svojej finančnej a ekonomickej situácie.

(4) Odklad platenia dane alebo platenie dane v splátkach môže správca dane povoliť najviac na dvanásť mesiacov odo dňa splatnosti dane alebo rozdielu dane.

(5) Odklad platenia dane alebo platenie dane v splátkach môže správca dane povoliť najskôr odo dňa doručenia rozhodnutia o povolení odkladu platenia dane alebo rozhodnutia o povolení platenia dane v splátkach.

(6) Sankčný úrok sa nevyrubí, ak daňový subjekt počas povoleného odkladu platenia dane alebo platenia dane v splátkach dodrží určené podmienky.

(6) Sankčný úrok sa nevyrubí, ak daňový subjekt dodrží tieto podmienky:
a) zaplatí odloženú daň vo výške a v lehote určenej v rozhodnutí správcu dane,
b) zaplatí počas povoleného platenia dane v splátkach všetky splátky vo výške a v lehote určenej v rozhodnutí správcu dane.
Janinkaaa
24.03.09,15:53
Kedy mám podať žiadosť ?
Daňové priznanie podám napr. 30. 03. 2009. Daň mám uhradiť k 31.03.2009.
Ale ja neuhradím a podám si žiadosť o úhradu dane v splátkach (alebo odklad platenia). Kým rozhodnú budú mi "nabiehať" penále ?