smrtacik
27.03.08,18:26
Dobrý deň, dal som si reklamovať mobilný telefón a na ,,počudovanie" mi na prvý raz ako vždy reklamáciu neuznali s tým, že som porušil záručné podmienky. Viem, že má čaká ešte dlhá cesta a zrejme sa uznania reklamácie nedočkám, ale zaujímalo by ma to ako je to s tou 30 dňovou lehotou na vyjadrenie.
Reklamácia podaná 25.2.2008 a vyjadrenie mi prišlo poštou dnes t.j. 27.3.2008. Pečiatka na obálke je z pošty z 25.3.2008, čiže asi vedia čo robia a platí teda ten dátum podania (berie sa to ako dátum oficiálneho vybavenia reklamácie?) ??? :)

Podotázka: telefón dám znovu reklamovať, musí Orange podložiť teraz neuznanie reklamácie nejakým nezávislým (nie vlastným technikom) posudkom? Telefón má asi 3/4 roka a celkom slušne som zaň doplácal aj k viazanosti, tak to nechcem nechať tak ...

Ďakujem za rady a ak máte nejakú radu ako postupovať poraďte ;)
dubak138
29.03.08,14:19
No z orange je to na dlhé lakte z mojej skúsenosti my jeden telefón ktorý som reklamoval, uznali reklamáciu až po 3 mesiacoch a to nepíšem o rôznej korešpondencii čo sme si popísali lebo telefonicky reklamačné odd. orange nekomunikuje a druhý my neuznali. čiže reklamačná doba platí odo dńa podania do opravy pokial to dávaš do nejakej predajne.
mamminta
22.04.08,16:38
30 dňovka sa ráta odo dňa, kedy si MT odovzdal v predajni...
ak si ho dal 25.2, 30. deň bolo 26.3
takže ti to poslali ešte v lehote
a ak servis neuznal záruku, teda ak MT posúdil ako mechanicky poškodený, oxidácia a pod. v Orangei ti ho do servisu už nezoberú :mee: