zepelin
27.03.08,19:26
mala otazocka.clovek pracujuci v zahranici(v krajine eu)4 roky,ktory odvadzal normalne dane ma zaujem prist na slovensko a zalozit si zivnost (v gastronnomii)a riadit prevadzku.ake veci k tomu potrebuje,potrebuje vobec nieco k tomu?myslim nejake papiere zo zahranicia,vydokladovat platenie dani alebo nieco pod.....(ohladom vybavenia zivnosti na slovensku viem co a ako)dakujem
iveta0201
31.03.08,07:05
Prave minuly tyzden si moj manzel po 4 rocnom pobyte v zahranici zakladal zivnost a vyplnil len ziadost o vydanie zivnostenskeho listu, ziadost o registraciu pre danovy urad, ziadost o vypis z registra trestov a prihlasku na verejne zdravotne poistenie. Vsetky tieto tlaciva mozes stiahnut z internetu na stranke zivnostenskeho uradu, alebo ich maju priamo na zivnostenskom urade. Zivnostensky list mu vydaju do 7 dni. Ziadne doklady zo zahranicia nepotreboval. (Tiez pracoval v EU). Zivnost ohlasoval volnu, nie viazanu ani nie s koncesionarskou listinou. Tam su potrebne este nejake doklady ohladom praxe a vzdelania. Info najdes na nete alebo priamo na zivnostenskom urade.
zepelin
31.03.08,20:20
dakujem.presne to som potreboval.chcel som len,ci sa to nejak nelisi od ziadosti klasickej ked je ziadatel pracujuci na slovensku.este raz vdaka