batorek
27.03.08,19:49
Mám takú otázku. Pracovníčka ktorá vychováva jedno dieťa sama, či má nárok na 1 deň voľna v miesiaci. Keď áno tak aké neplatené alebo platené. Dnes prišla že má takú informáciu. Možná že ja som zmeškala zákon ale ešte som nemala taký prípad. To by malo byť okrem dovolenky. Díky
Zoltán Kovács
27.03.08,18:52
Tak sme potom dvaja, ktorí zmeškali niečo.

A pracovníčka neuviedla odvolávku na niektorý § zákonníka práce?
batorek
27.03.08,19:50
nehovorila o zákone len že jej to niekto poradil. Nevyjadrila som sa k tomu, že sa pozriem v zákone, ale nemám čas som zahrabaná v DP. Dúfam, že sa niekto ozve, kto to vie.
petkasla
28.03.08,05:36
Ku mne prišla tiež osamelá zamestnankyňa s jedným dieťaťom s tým, že ona ako taká má nárok pracovať iba v rannej smene, ale tiež ako som pátrala tak som pátrala a nič som nenašla. Už u nás pracuje tretí rok a až teraz s tým vyrukovala asi jej to tiež niekto poradil, ale neodvolal ju na nijaký paragraf tak neviem.
willma
28.03.08,06:00
ono je to vždy na dohode medzi zamestnancom a zamestnávateľom, Dal by sa aplikovať §90, ods.11, ZP
Ľubica2
28.03.08,08:44
Ku mne prišla tiež osamelá zamestnankyňa s jedným dieťaťom s tým, že ona ako taká má nárok pracovať iba v rannej smene, ale tiež ako som pátrala tak som pátrala a nič som nenašla. Už u nás pracuje tretí rok a až teraz s tým vyrukovala asi jej to tiež niekto poradil, ale neodvolal ju na nijaký paragraf tak neviem.


... pozri § 164 ZP
Ľubica2
28.03.08,08:50
nehovorila o zákone len že jej to niekto poradil. Nevyjadrila som sa k tomu, že sa pozriem v zákone, ale nemám čas som zahrabaná v DP. Dúfam, že sa niekto ozve, kto to vie.

... pozri § 141 ods. 3 ZP.
V našej firme sme to riešli v pracovnom poriadku, kde sme určili na aké účely sa môže využiť tento §. Ale počula som už aj, že napr. v deň narodením majú zamestnanci voľno :o, takže je na vedení firmy čo odsúhlasí.