buba
29.03.05,09:48
Keď uzatvorím prac.zmluvu na dobu určitú na 1 rok napr. do 1.4.2005 do 31.3.2006 a chcem si nechať toho zamestnanca aj naďalej , čiže v ZP píše , že keď neukončím prac.pomer tak prac. zmluva sa zmení na pracovný pomer neurčitý . Treba mi niečo potom ešte písomne ku tejto zmluve napísať alebo stačí to, že sme neukončili pr.pomer.
macko
29.03.05,08:13
V prípade, že neodhlášiš pracovníka z poistoví, potom pracovný pomer trvá - pracovná zmluva sa mení na dobu neurčitú.
Silvuš
29.03.05,17:30
Ja by som si pre každý prípad urobila dodatok k tejto pracovnej zmluve, lebo človek nikdy nevie aký "dobrák" napríklad z inšpektorátu práce príde na kontrolu. Mne prišiel na kontrolu taký debil (prepáčte za výraz), ale to mu ešte lichotím, ktorý chcel mať v pracovnej zmluve uvedené všetko, ešte asi aj číslo spodného prádla zamestnancov.
DanielaSL
29.03.05,17:39
Keď uzatvorím prac.zmluvu na dobu určitú na 1 rok napr. do 1.4.2005 do 31.3.2006 a chcem si nechať toho zamestnanca aj naďalej , čiže v ZP píše , že keď neukončím prac.pomer tak prac. zmluva sa zmení na pracovný pomer neurčitý . Treba mi niečo potom ešte písomne ku tejto zmluve napísať alebo stačí to, že sme neukončili pr.pomer.
Môžeš si urobiť DODATOK ku pracovnej zmluve, kde uvedieš , že v bode x, (kde sa píše v pôvodnej zmluve o dobe určitej) sa mení tento bod x na dobu neurčitú.
A to by malo stačiť.
vladan
29.03.05,20:29
Keď uzatvorím prac.zmluvu na dobu určitú na 1 rok napr. do 1.4.2005 do 31.3.2006 a chcem si nechať toho zamestnanca aj naďalej , čiže v ZP píše , že keď neukončím prac.pomer tak prac. zmluva sa zmení na pracovný pomer neurčitý . Treba mi niečo potom ešte písomne ku tejto zmluve napísať alebo stačí to, že sme neukončili pr.pomer.
Zákonník práce hovorí niečo približne ako si tu uviedla, ale v tom zmysle, že ak zamestnávateľ naďalej prideľuje prácu zamestnancovi, ktorému vypršala určitá doba, jeho pracovný pomer sa mení z určitej na neurčitú dobu. Niektorí zamestnávatelia sa riadia podľa toho, ale ja osobne dávam dodatok ku pracovnej zmluve, resp. zmenu pracovnej zmluvy, že PP na dobu určitú sa predlžuje, resp. uzatvára na dobu neurčitú. Záleží iba od teba :)
buba
05.04.05,11:50
a keď som urobila tak, že prac.zmluva skončila napr.31.3.2005 a vypísala som mu novú od 1.4.2005 na dobu neurčítú je to zle ? a neodhlasovala som od nikiaľ. alebo si to opravíť tým dodatkom
Velettka
05.04.05,11:53
Oprav si to tým dodatkom, pretože ak si dala ukončenie pracovnej zmluvy a urobila novú pracovnú zmluvu od 1.4. musela by si aj odhlasovať a prihlasovať nanovo ......... takže radšej dodatok ..
buba
05.04.05,11:54
díky budem na tom pracovať
DanielaSL
05.04.05,11:59
Oprav si to tým dodatkom, pretože ak si dala ukončenie pracovnej zmluvy a urobila novú pracovnú zmluvu od 1.4. musela by si aj odhlasovať a prihlasovať nanovo ......... takže radšej dodatok ..Nemusí odhlasovať a nanovo prihlasovať. My sme tak robili a tetušky na SP nám samé povedali, že nemusíme, keď ten pracovný pomer začína hneď na druhý deň.
Je to ale jednoduchšie s tým dodatkom.
Velettka
05.04.05,12:00
Nemusí odhlasovať a nanovo prihlasovať. My sme tak robili a tetušky na SP nám samé povedali, že nemusíme, keď ten pracovný pomer začína hneď na druhý deň.
Je to ale jednoduchšie s tým dodatkom.
Dik budem vedieť, v každej sociálnej, či daňovom ... ináč hovoria. Ani sami občas nevedia ako čo správne robiť...
tonkat
19.04.05,10:41
Keď uzatvorím prac.zmluvu na dobu určitú na 1 rok napr. do 1.4.2005 do 31.3.2006 a chcem si nechať toho zamestnanca aj naďalej , čiže v ZP píše , že keď neukončím prac.pomer tak prac. zmluva sa zmení na pracovný pomer neurčitý . Treba mi niečo potom ešte písomne ku tejto zmluve napísať alebo stačí to, že sme neukončili pr.pomer.
Ktorý § o tom hovorí??
tonkat
19.04.05,10:43
už som to našla, § 71, ďakujem.
SilviaS
16.08.05,08:27
Dobrý den!!!

Poradte mi prosím Vás!!!
Ak chce pracovník ísť na PN pred skončením prac. pomeru, ktorý bol na dobu určitú môže???Musí mu zamestnávateľ vyplatiť nemocenské????Prac.pomer
na dobu neurčitú s ním neuzavrieme!!!! :) :D

Díky Silvia
Luba2
16.08.05,08:32
Na PN-ku ísť môže, náhradu príjmu mu platí zamestnávateľ dovtedy, kým je zamestnancom, čiže do dňa, ktorým bola ohraničená doba určitá a potom mu platí sociálka.
SilviaS
16.08.05,08:44
Dakujem pekne!!!
A ešte sa chcem opýtať koľko mesiacov musí mať odpracované u jedného zamestnávateľa aby dostával podoru v nezmestnanosti?
Môj priateľ pracuje v jednej firme 4 mesiace, pobočka firmy sa zrušila a tak nevie či má nárok na podporu v nezamestnanosti alebo nie? Prac. pomer
mal na dobu určitú!!

Díky Silvia :) :D
Luba2
16.08.05,08:49
Nezáleží na tom, koľko mesiacov alebo rokov odpracuje u jedného zamestnávateľa, ale či za pposledné štyri roky bol minimálne tri roky poistený v nezamestnanosti.