lubo.f
27.03.08,22:15
Som SZČO a neplatca DPH. Na webe mám internetovú reklamu AdSesne Google a asi raz za rok mi pošlú na bankový účet 100 USD. Google má pobočku v EÚ (Írsko a peniaze mi pošlú z Anglicka) - žiadna faktúra s rozpísaním DPH a pod. Ako je to s DPH? Musím nejakú odviesť? Ako sa vlastne zaeviduje - vystaví faktúra za takýto príjem?
Vladimír Ozimý
28.03.08,06:00
no keďže vám pošlú 100 USD znamená že vy im poskytujete nejakú službu. Aký druh služby poskytujete pre nich?
lubo.f
28.03.08,07:43
no keďže vám pošlú 100 USD znamená že vy im poskytujete nejakú službu. Aký druh služby poskytujete pre nich?

Na internetovej stránke mám reklamu od Google. Taká istá je aj na týchto stránkach hore a dolu - "Reklamy Google".

(Princíp je taký, že inzerenti zaplatia firme Google, a Google zas mne, podľa kliknutí na reklamy.)
Vladimír Ozimý
28.03.08,08:15
noo to som potreboval vysvetliť :). No podľa mňa je to elektornicky dodávaná služba z Vašej strany. Povinnosť zdaniť ma spoločnosť google. t.j. vystavil by som si na to len vlastnú internú faktúru pričom by som tam uviedol odkaz na smernicu EU na oslobodenie a založil by som si to. Do priznania DPH to nevstupuje.