danielocka
27.03.08,23:40
Ahojte,

potrebujem poradit, pre Vas mozno v uplne banalnej veci, ale pre mna to je ozaj velmi dolezite, pretoze sa akosi neviem pohnut.:confused: Jednoduche uctovnictvo je pre mna cosi nove a bojim sa aby som neurobila chybu teda:

Ak dostanem dobropis od dodavatela zapisem ho do KF a az ked mi nabehne platba na ucet zauctujem tento prijem do kolonky: 1. Prijem na bankovom ucte a dalej kam?

A co opacny pripad: ja vystavim dobropis k vratenemu tovaru, a ked ho odberatelovi uhradim z pokladne, tak urobim vydaj z pokladne a kodalej zapisem do kolonky nakup tovaru? alebo kam?????

Prosim Vas poradte mam v tom totalny chaos a potrebujem este toto opravit v starom roku aby som mohla podat danove priznanie. Dakujem Vam.
ZuzanaP
28.03.08,06:17
Dobropis napr. prijatý si účtujem mínusovou hodnotou do knihy záväzkov. Keď mi príde úhrada na účet, tak ho zaúčtujem napr. ak je to za vrátený materiál, do kolonky výdavok za materiál - mínusovou hodnotou (čo bude v podstate + na BÚ).

Ak mám vydaný dobropis postupujem naopak....
svedia
16.03.09,15:01
Prosím čo robiť, ak mám prijatý dobropis - zaúčtovaný v knihe záväzkov s mínusovou hodnotou, následne aj na účet prišla úhrada...
Ale žiadny tovar sa nekupoval ani nevrátil.. Proste jednoducho prišli peniaze na účet a teraz čo s nimi??? Ako to zaúčtovať správne..???
Tweety
16.03.09,15:02
Prosím čo robiť, ak mám prijatý dobropis - zaúčtovaný v knihe záväzkov s mínusovou hodnotou, následne aj na účet prišla úhrada...
Ale žiadny tovar sa nekupoval ani nevrátil.. Proste jednoducho prišli peniaze na účet a teraz čo s nimi??? Ako to zaúčtovať správne..???
AK prišli peniaze, ktoré vám nepatria, treba ich vrátiť a vrátiť späť aj dobropis, ktorý vám nepatrí.
svedia
16.03.09,15:08
To je jasné, že sa to vráti,
len neviem ako ten príjem mám dať??? -- PNZD?
a potom výdaj VNZD? keď je faktúra teda dobropis s DPH.. Mám si to rozčleniť na DPH v PD ,,, ďakujem
Tweety
16.03.09,15:15
To je jasné, že sa to vráti,
len neviem ako ten príjem mám dať??? -- PNZD?
a potom výdaj VNZD? keď je faktúra teda dobropis s DPH.. Mám si to rozčleniť na DPH v PD ,,, ďakujem
Celú výšku daj tak, ako píšeš, dph nerozčleňuj, pretože sa vás ani netýka.
svedia
16.03.09,15:23
To som nevedela s tou DPH ako to urobiť aby to bolo správne, a keď ten dobropis mám vrátiť mám si nechať originál alebo stačí prefotený dobropis?? aby som mala čím podložiť, že prečo som prehadzovala peniašky hore dole,,VEĽKÉ ĎAKUJEM
Tweety
16.03.09,15:24
To som nevedela s tou DPH ako to urobiť aby to bolo správne, a keď ten dobropis mám vrátiť mám si nechať originál alebo stačí prefotený dobropis?? aby som mala čím podložiť, že prečo som prehadzovala peniašky hore dole,,VEĽKÉ ĎAKUJEM
Kedže je neopodstatnený, vráť originál.