jankajankajanka
28.03.08,06:26
Viem, ze sa tu uz o tom vela pisalo, ale bolo to z roku 2007 tak sa radsej pytam. ako zivnostnicka som povinna mat peciatku? v akom poradi tam mam mat udaje? meno mam ako obchodne meno, teda ma tam byt obchodne teda moje meno, potom adresa, ico, dic a zapis v zivnostenskom? staci ak si kupim taku peciatku co si doma vyskladam sama, alebo si mam dat peciatku radsej vyrobit? Dakujem
katkaj
28.03.08,05:29
Viem, ze sa tu uz o tom vela pisalo, ale bolo to z roku 2007 tak sa radsej pytam. ako zivnostnicka som povinna mat peciatku? v akom poradi tam mam mat udaje? meno mam ako obchodne meno, teda ma tam byt obchodne teda moje meno, potom adresa, ico, dic a zapis v zivnostenskom? staci ak si kupim taku peciatku co si doma vyskladam sama, alebo si mam dat peciatku radsej vyrobit? Dakujem

Pečiatka nie je povinná ;)
jankajankajanka
28.03.08,05:38
a co ked mi prisiel papier zo zdravotnej poistovne a mam tam napisane peciatka a podpis platcu zdravotneho poistenia? sa tam ma len podpisat alebo co ako?
katkaj
28.03.08,05:39
a co ked mi prisiel papier zo zdravotnej poistovne a mam tam napisane peciatka a podpis platcu zdravotneho poistenia? sa tam ma len podpisat alebo co ako?

Áno stačí sa podpísať
Yvonne
28.03.08,05:54
Odo mňa chceli v SP, aby som pod podpis napísaala "bez pečitaky", kedže klientka, ktorú som prihlasovala tiež nemala pečiatku - žiadny zákon neprikazuje, aby si ju mala...
katka25
17.06.08,09:06
pečiatka sa nedáva ani na daňové priznanie, a to je aký dôležitý dokument ! podla mna pečiatka už dnes nemá cenu, dá sa bez problémov sfalšovať, vyrobiť identická, ale podpis je jedinečný, originálny, dokonale sa sfalšovať nedá, a súdny znalec z odboru grafológie dokáže posúdiť, či ide o originál podpisu alebo podvrh . :)
jozefstefan
17.06.08,09:24
Peciatka je dobra vtedy, ak rucne vstavujes PPD a VPD, potom len bachnes peciatku namiesto vyplnovania firmy/organizacie.
Ale ked aj toto robis cez uctovnicky software, nema zmysel mat peciatku. :cool:
Alebo na listy na miesto odosielatela, ak netlacis na obalky.
Lienkovo
09.09.08,06:37
Ahojte,

ked si davam robit peciatku mam uviest adresu sidla co mam na ZL alebo adresu prevadzky, alebo oboje? :) dakujem vopred za radu
Ajuška
09.09.08,06:58
Ahojte,

ked si davam robit peciatku mam uviest adresu sidla co mam na ZL alebo adresu prevadzky, alebo oboje? :) dakujem vopred za radu

Podľa toho, na čo ju chceš používať...;)... dokumenty týkajúce sa prevádzky - s adresou prevádzky, firemné dokumenty celoplošne - firemná adresa... Povinnosť nemáš, tak to vnímaj ako "módny" doplnok podľa svojho gusta...:---...
Aendy
09.09.08,07:40
Peciatka pre zivnostnika nie je povinna, staci ked sa clovek pekne podskrabne :) ale na peciatke by som osobne uvadzal:
Meno firmy, ICO, adresu - zo ZL, pretoze tu adresu asi clovek tak casto nemeni, ale to je podla gusta

A MOJE ODPORUCANIE:
UROBTE SI PECIATKU! NAJKRAJSI POCIT Z TYCH PODNIKATELSKYCH HNED PO PIRJATI PLATBY NA UCET JE PECIATKOVAT A PODPISOVAT FAKTURY! TO JE FAKT PEKNEE