petkasla
28.03.08,06:47
A ešte mám takýto problém: urobila som zamestnankyni ročné zúčtovanie dane, mala preplatok na dani, ktorý sa jej vo výplate za február vrátil, ale ona prišla teraz za mnou, že ona si chce ešte douplatniť daňový bonus, lebo jej muž bol pol roka 2007 práceneschopný. Viem, že teraz by si teda mala dať dodatočné daňové priznanie, ale ako ho vypísať? Stačia iba údaje o deťoch a daňovom bonuse? Kedy by ho mala odovzdať?
Díky
Natka
29.03.08,21:29
Ja mám podobný problém,dorábam SZČO daň.priznanie a má stratu, nevykázal základ dane, tým pádom nemá nárok na daň.bonus na dve deťúrence. Jeho manželke (pracuje u neho) som spravila roč.zúčt. dane minulý týždeň s tým, že si celý rok neuplatňovala bonus na deti,lebo každý rok si uplatňoval manžel SZČO. Dá sa ešte nejak dodatočne zachrániť tento daň.bonus, predsa je to 13 tis., dá sa ešte prerobiť roč.zúčt.dane? V roč.zúčt.dane mala nedoplatok 4 Sk.
HankaS
29.03.08,21:58
Treba ešte podať opravné danové priznanie a normálne ho treba vypísať, ako keby si ho robila prvý krát. Len sa uvedú všetky údaje tak, ako by mali byť správne.
A v druhom prípade aj keď si urobila už ročné zúčtovanie, nevadí, nech podá dan.priznanie,kde priložíš aj to ročné zúčtovanie a uplatni jej bonus. Tie 4 SK si jej ešte asi nestrhla.Uveď ich do daň.priznania, a ty ich jej nestrhuj.
Natka
29.03.08,22:02
Treba ešte podať opravné danové priznanie a normálne ho treba vypísať, ako keby si ho robila prvý krát. Len sa uvedú všetky údaje tak, ako by mali byť správne.
A v druhom prípade aj keď si urobila už ročné zúčtovanie, nevadí, nech podá dan.priznanie,kde priložíš aj to ročné zúčtovanie a uplatni jej bonus. Tie 4 SK si jej ešte asi nestrhla.Uveď ich do daň.priznania, a ty ich jej nestrhuj.ja som jej už strhla vo výplate,ktorú som robila minulý týždeň. toto daňové priznanie treba podať najneskôr do pondelka,však?
tinaM
29.03.08,22:04
Ja mám podobný problém,dorábam SZČO daň.priznanie a má stratu, nevykázal základ dane, tým pádom nemá nárok na daň.bonus na dve deťúrence. Jeho manželke (pracuje u neho) som spravila roč.zúčt. dane minulý týždeň s tým, že si celý rok neuplatňovala bonus na deti,lebo každý rok si uplatňoval manžel SZČO. Dá sa ešte nejak dodatočne zachrániť tento daň.bonus, predsa je to 13 tis., dá sa ešte prerobiť roč.zúčt.dane? V roč.zúčt.dane mala nedoplatok 4 Sk.
Ak vo februárovej výplate vyplatenej v marci nebolo vysporiadané ročné zúčtovanie dane, je možné ešte prerobiť roč.zúčtovanie dane manželke.

V prípade, že roč.zúčtovanie bolo vykonané, môže ešte manželka podať do 31.3. DP typu A ,kde si uplatní aj DB a súčasťou DP priznania bude vykonané Ročné zúčtovanie preddavkov na daň s vyplnenou časťou III. zamestnávateľom.
adulique
29.03.08,22:08
a odpoviete aj na moju otazku? :(
Natka
29.03.08,22:08
Ak vo februárovej výplate vyplatenej v marci nebolo vysporiadané ročné zúčtovanie dane, je možné ešte prerobiť roč.zúčtovanie dane manželke.

V prípade, že roč.zúčtovanie bolo vykonané, môže ešte manželka podať do 31.3. DP typu A ,kde si uplatní aj DB a súčasťou DP priznania bude vykonané Ročné zúčtovanie preddavkov na daň s vyplnenou časťou III. zamestnávateľom.práveže vo febr.výplate vyplatenej v marci už bolo vysporiadané RZD, tak teraz čo s tým?
HankaS
29.03.08,22:17
Nech v pondelok podá danové priznanie typu A
Natka
29.03.08,22:18
Nech v pondelok podá danové priznanie typu Ato jej budem aj tak ja robiť, je to šéfova manželka, ale neviem,čo s tými 4 Sk, ktoré som jej zo mzdy strhla a zaplatila preddavok na daň zo mzdy o 4 Sk vyšší
tinaM
29.03.08,22:42
to jej budem aj tak ja robiť, je to šéfova manželka, ale neviem,čo s tými 4 Sk, ktoré som jej zo mzdy strhla a zaplatila preddavok na daň zo mzdy o 4 Sk vyšší
Dáš jej vyplnenú čas III.časť tlačiva Ročné zúčtovanie preddavkov na daň a tam uvedieš deň a sumu zrazeného nedoplatku.
petkasla
31.03.08,09:47
ja by som chcela ešte k tomu dodať, že na daňovom úrade mi povedali, aby som spravila dodatočné priznanie. A to opravné som urobiť skúšala, ale nevychádza to, čísla vás nepustia.