EmíliaC
28.03.08,07:27
Prosím o radu skúsených mzdárov. Manželka môjho zamestnanca ma na poslednú chvíľu poprosila, aby som jej spravila DP typ A. Prvé 4 mesiace pracovala, potom nastúpila na PN a následne MD.
Mám pred sebou dve potvrdenia -
Potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti -63136,-- úhrn príjmov.
Potvrdenie o peňažných dávkach zo soc. poisťovne - 7198,-- nemocenské
61 336,-- materské

Neviem kde vlastne zahrnúť tie dávky zo soc. poisťovne. Na ktorý riadok DP?
Ďakujem za radu
katkaj
28.03.08,06:31
Prosím o radu skúsených mzdárov. Manželka môjho zamestnanca ma na poslednú chvíľu poprosila, aby som jej spravila DP typ A. Prvé 4 mesiace pracovala, potom nastúpila na PN a následne MD.
Mám pred sebou dve potvrdenia -
Potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti -63136,-- úhrn príjmov.
Potvrdenie o peňažných dávkach zo soc. poisťovne - 7198,-- nemocenské
61 336,-- materské

Neviem kde vlastne zahrnúť tie dávky zo soc. poisťovne. Na ktorý riadok DP?
Ďakujem za radu


materská a PN nie sú zdaniteľné príjmy takže budete vysporiadavať len príjem zo závislej činnosti vo výške 63 136. po uplatnení odpočítateľnej položky jej celú daň vrátia :rolleyes:
Mária.K.
28.03.08,07:08
Nemocenské a materské sú príjmy od dane oslobodené a do daňového priznania sa neuvádzajú.
EmíliaC
28.03.08,08:06
materská a PN nie sú zdaniteľné príjmy takže budete vysporiadavať len príjem zo závislej činnosti vo výške 63 136. po uplatnení odpočítateľnej položky jej celú daň vrátia :rolleyes:
Ďakujem pekne, takže ak tomu dobre rozumiem môžem v DP-A môjho zamestnanca uplatniť nezdaniteľnú časť ZD na jeho manželku vo výške 95.616,-- - ČZD manželky 54.784,--?
Alebo v tomto prípade sa do príjmu manželky už nemocenské dávky zahŕňajú?
katkaj
28.03.08,08:08
Ďakujem pekne, takže ak tomu dobre rozumiem môžem v DP-A môjho zamestnanca uplatniť nezdaniteľnú časť ZD na jeho manželku vo výške 95.616,-- - ČZD manželky 54.784,--?
Alebo v tomto prípade sa do príjmu manželky už nemocenské dávky zahŕňajú?

obávam sa že v tomto prípade ak si chce manžel uplatniť odpočet na manželku sa do vlastného príjmu nemocenské a materská zarátavajú