denisie
28.03.08,09:30
....Živnostník má záujem o úver, a bojí sa že ho nedostane ak bude mať nízky daňový základ, pri ktorom mu vychádza na meisac čistý príjem 9.000,-
Ak však nechce platiť vysokú daň z príjmov nemá inú možnosť.
Moja otázka znie, či by banky brali do úvahy čisto ročný príjem ak by boli použité paušáulne výdavky?? (používajú sa predsa vtedy keď nemá žiadne alebo len malé výdavky) Alebo je to to isté a budú prihliadať na ZD= Príjmy-paušál. Výdavky......
veronikasad
28.03.08,08:33
....Živnostník má záujem o úver, a bojí sa že ho nedostane ak bude mať nízky daňový základ, pri ktorom mu vychádza na meisac čistý príjem 9.000,-
Ak však nechce platiť vysokú daň z príjmov nemá inú možnosť.
Moja otázka znie, či by banky brali do úvahy čisto ročný príjem ak by boli použité paušáulne výdavky?? (používajú sa predsa vtedy keď nemá žiadne alebo len malé výdavky) Alebo je to to isté a budú prihliadať na ZD= Príjmy-paušál. Výdavky......
Svoju otázku musíš smerovať do konkrétnej banky, z ktorej chce pôžičku. Niektoré banky chcú výkazy a tie sa predkladajú len v prípade, keď je SZČO účtovnou jednotkou - vedie účtovníctvo.

--------
Veronika
denisie
28.03.08,08:39
..jednalo by sa o úver na byt, rsp. zariadenie do bytu.....konkrétnu banku netuším, ale mám skúsesnosti že väčšina požaduje výkazy!
živnostník vedie účtovníctvo, je SZČO.
Ide mi však o to, či prihliadajú na to že sa jedná o paušáulne výdavky a teda nie sú skutočné a živnostník mal zo živnosti iba príjem! Lebo paušál je fiktívny.
Pozerali by sa na ZD inak ak by namiesto skutočných uviedol paušálne?
grušina
28.03.08,08:48
Myslím, že neprihliadajú na to, mám konkrétnu skúsenosť, že berú do úvahy základ dane uvedený na potvrdení o podaní DP.
Ten vydelia 12 mesiacmi, a vyjde im príjem podľa ktorého posudzujú schopnosť splácať úver.
denisie
28.03.08,08:57
......tejto odpovedi som sa obávala, mala som rovnaký pocit, iba som chcela aby nebol správny. Ale ďakujem za odpoveď.... nuž bude musieť zaplatiť viac pokiaľ chce v budúcnosti úver.........
a náhodou koľko by bolo pre banku dostačujúci príjem na mesiac asi netušíš že?
willma
28.03.08,11:08
niekedy nepostačuje ani 20 000 a ručenie nehnuteľnosťou, toť moja osobná skúsenosť