Sharon
28.03.08,08:32
Ahojte, máte niekto obľúbené recepty na jedlá, ktorých príprava nezaberie viac ako polhodinku a sú racionálne, najlepšie zo zeleniny? Už mi ide na nervy, že celé dni len stojím pri sporáku a varím. Dcéra je na nízkobielkovinovej diéte (má fenylketonúriu) a pre ňu musím variť odlišné jedlá ako pre nás.
diry
28.03.08,19:40
Skús recepty z Pravdy - ja v nich vždy niečo narýchlo nájdem
DanielaSL
28.03.08,20:12
Toto je môj obľúbený, napísala mi ho dávno Vlastička - ondrejvla....a stal sa častým jedlom v našej domácnosti hlavne v čase čerstvej letnej fazuľky.

Pridám aj ja jeden :

Lazane so zelenou fazuľkou ( viem, že sú to lasagne, ale mne je takto lepšie!)
Zelenú fazuľku pokrájanú a odfúzenú dám na lyžicu masla nechať trošku "poskákať" v hrnci, pridáme pretlačený cesnak, podlejeme vodou, ale len tak, aby bola zaliata, dusíme najskôr bez soli, občas pomiešame, podlejeme vždy do utopenia fazuľky. Keď je mäkká dáme soľ, trošku bieleho, čerstvo zomletého korenia, necháme ešte asi 10 min.dusiť, aby voda "ušla". Lazane napolovicu uvarené naukladáme na dno pekáča ( alebo zapekacej misy), spodok potrieme olejom, na lazane natrieť fazuľku, znovu lazane a pokračujeme, kým nevymrháme všetky suroviny. Medzitým rozšľaháme smotanu s rozmrveným plesnivým syrom a 2-3 vajíčkami a vylejeme na lazane. Vrch ozdobíme buď pažítkou, alebo čerstvou rozmrvenou bazalkou, alebo obomi, ale musí byť tak zaliate, aby lazane neboli suché, oni sa ešte "dovaria" v smotane a získajú zvláštnu chuť. Zapekáme pri 180 st.C asi 20 minút, vrch by mal byť pekný ružový.
__________________
Vlasta
ondrejvla
28.03.08,20:25
Danka to som rada, že vám doma tento recept chutí! Aspoň si vždy spomenieš na mňa.
Ja robievam aj tento, vnuci ho milujú:
Lazane napolovicu uvarené - postup ako pri fazuľke, len vymením fazuľku za: pórik nakrájaný na kolieska spením na masle, kde som predtým urobila karamel z 2 KL medu, pridám steriliz.kukuricu, 1 PL Dobrotky ( vegeta bez glutamánu), 1 PL worčestru, 1 PL sójovej omáčky, a dosť veľa kečupu, podusím cca 3 minúty a dávam na lazane, rozšľahať smotanu s 2-3 vajciami a 1 črievkovým syrom a vylejem na lazane, posypte bylinkami aké máte v kvetináči, alebo na záhradke. Je to veľmi rýchlo, kým sa upečie stihnete sprchu, trošku farbičiek a čakať mužíčka pri dobrej večeri...
durisovad
28.03.08,21:37
Vlasticka, na Teba myslime aj my doma dost casto, ked robime korytnacku alebo pisecku tortu a vela inych dobrot, na ktore mam recepty od teba.