Bea Š.
29.03.05,09:31
Pri vypisovaní tlačiva Výpis z daň.prizn. za rok 2004 na účely poistenia sa mi naskytol veľký problém. SZČO mala v roku 2003 stratu 200 tis., ktorá sa jej prenášala v daň.priznani do tohto roku, čiže od základu 295 tis. mal vym. základ len 95 tis., na riadku 70 daň.prizn. Ale až pri vypisovaní vyššie uvedeného tlačiva som zistila, že sa uvádza vym. základ z r. 60 daň.prizn. T.j. mal by platiť odvody zo sumy 295 tis. a nie 95 tis. ??? Nedá sa uplatniť strata pri vym.základe pre SP a ZP ? Ja som mu tam aj tak uviedla sumu 95 tis. Som z toho na nervy, lebo klientovi sa ani len nesníva, že by mal platiť také vysoké odvody.Kto viete, prosím poraďte.
Bea Š.
31.03.05,07:44
To mi fakt nikto neviete poradiť ????????
Helenah
31.03.05,08:51
Odpočítanie pomernej časti straty z predchádzajúcich rokov má vplyv na výšku dane ale nie na vymeriavaci základ pre odvody do fondov.Je mi ľúto, ale tvoj klient bude musieť od 1.7.2005 platiť odvody z 1/12 z 295 tis. mesačne.
Bea Š.
31.03.05,12:31
A čo sa stane, ak by platil min. odvody aj naďalej ? Chodia kontroly ? Alebo má radšej prerušiť živnosť na 1 rok ? Také odvody v žiadnom prípade nebude schodpný platiť. Poraďte niečo rozumné. ďakujem.
Muška
31.03.05,12:35
Beatka, poisťovne dostávajú diskety z DU a podľa toho si overujú Tvoj výpis. Môj klient mal dodatočné daňové priznania asi pred 4 rokmi. Výpis nový už na SP nedal a teraz žiadal o "generálny pardón" a šup ho už to bolo na svete. Pekne ho na Soc. poisťovni registrovali, že musí doplatiť za ten rok, lebo mal dodatočné daňové priznanie vyššie ako pôvodné.