Tonyp
29.03.05,09:32
Pekny den,

skusal som hladat, ale nic som v minulosti na tuto temu nenasiel.

Otazka je jednoducha:
Termin na zaplatenie dane je do 31.3.2005 vratane. do tohoto terminu staci dan poslat (prevodny prikaz), alebo uz musi byt na ucte danoveho uradu v statnej pokladnici (potom musi clovek pocitat s casom na prevod medzi bankami) ?

Ako je to ak to zaplatim postovou poukazkou ? Tam je tusim rozhodujuci datum na peciatke posty ?

Ak sa niekto pokusi my to strucne vyjasnit, budem rad

Tony
Naile
29.03.05,10:03
Termín pre zaplatenie DzP deadline:
poštou - rozhoduje pečiatka pošty,teda aj 31.3.
bankovým prevodom - 31.3 už musí byť na účte DÚ.
bepo
29.03.05,12:30
Keďže DU má vedený účet v NBS a cez NBS idú všetky platby v deň odpísania z účtu,má DU peniaze ten istý deň ako ich odpíšu z komerčnej banky.
Tonyp
29.03.05,13:34
S tym uctom v NBS nemas pravdu, ucet DU je v statnej pokladnici, ktora je nezavisla od NBS.

Celkovo, ked to nestihnem poslat zajtra rano, treba to platit postovou poukazkou, ked chcem mat istotu....

Dakujem za reakcie

Tony
Janca
29.03.05,14:00
Suhlasim s Tonyp, aj ked kazda komercna banka musi prednostne spracovat platby na ucet Statnej pokladnice.
babenko1
29.03.05,14:17
Ani jeden nemáte pravdu. Daň je uhradená v deň, kedy to VÁM odišlo z účtu, nie kedy to pripísali na účet DU.
Tonyp
29.03.05,14:40
Fajn, takze tu mame rozdielne nazory....

Ja osobne netusim, kde je to nejako presnejsie popisane, nic oficialne som nenasiel, iba ta postova poukazka je jasna, tam je datum na razitku, to nepusti.....

Vie niekto uviest odkaz na nejaky oficialny zdroj ?

dakujem

Tony
ingi
29.03.05,14:45
Ak Ťa to presvedčí :) , súhlasím s babenkom.

Zdroj by som hľadala v 511 -tke (zákon a správe daní a poplatkov), nie som si však 100%-tne istá.
ingi
29.03.05,14:47
Ak Ťa to presvedčí :) , súhlasím s babenkom.

Zdroj by som hľadala v 511 -tke (zákon a správe daní a poplatkov), nie som si však 100%-tne istá.
Našla som to, je to v § 60.
Zita5
29.03.05,15:01
Našla som to, je to v § 60.

Na doplnenie :

Za deň platby sa považuje
a/ pri bezhotovostných prevodoch z účtu v banke deň , kedy bolo uskutočnené odpísanie z účtu daňového subjektu

b/pri platbách v hotovosti deň , kedy banka alebo pošta alebo iná oprávnená osoba hotovosť prijala alebo prevzala .
Naile
29.03.05,15:08
Pre úplnosť § 60 zákona 511/1992 Zb.o správe daní a poplatkov v zn. nesk. pr.:
"(1) Za deň platby sa považuje
a) pri bezhotovostných prevodoch z účtu v banke deň, kedy bolo uskutočnené odpísanie z účtu daňového subjektu,
b) pri platbách v hotovosti deň, kedy banka, pošta alebo iná opravnená osoba hotovosť prijala alebo prevzala."
ingi
29.03.05,15:09
Vďaka, Zituš, nie vždy si uvedomím, že nie každý má pri sebe múdre knižky :) ...
Tonyp
29.03.05,15:09
Super :-)

Pozrel som si §60 a je to tak.

Dakujem za odpovede a hlavne za uvedenie odkazu

Mozno to pomoze aj nieko inemu, komu sa zjavia peniaze na zaplatenie dane na ucte na poslednu chvilu ;-)

Tony
babenko1
29.03.05,15:17
Hej.. čo sa týka splatností a dátumov, sankcií.. treba hľadať v 511 :-)
bepo
29.03.05,19:58
Len tak na okraj-Štátna pokladnica je vedená v NBS,je to jej podúčet.
tinka111
29.03.09,16:09
prosim Vas potrebujem vediet na ktory ucet uhradi dan osoba ktora podala DP typ B s prijmamy zo zavislej cinnosti a z prevodu nehnutelnosti? DzP zo zavislej cinnosti alebo DzP z podnikania a inej SZC? Dakujem moc za objasnenie!
ALDA
29.03.09,16:13
prosim Vas potrebujem vediet na ktory ucet uhradi dan osoba ktora podala DP typ B s prijmamy zo zavislej cinnosti a z prevodu nehnutelnosti? DzP zo zavislej cinnosti alebo DzP z podnikania a inej SZC? Dakujem moc za objasnenie!

AK podáva DP B, tak ...a inej...
Paula
29.03.09,16:13
prosim Vas potrebujem vediet na ktory ucet uhradi dan osoba ktora podala DP typ B s prijmamy zo zavislej cinnosti a z prevodu nehnutelnosti? DzP zo zavislej cinnosti alebo DzP z podnikania a inej SZC? Dakujem moc za objasnenie!



Na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) máš vpravo na modrom poli účty štátnych príjmov. Zadáš si potrebné.
tinka111
29.03.09,16:17
Ved tam som si to aj zadala len mi nebolo jasne ci ta prva moznost DzP Fo zo ZC alebo z podnikania a inej SZC... ale podla toho co napisala Alda tak ta druha moznost...poslem to tam. Dakujem!
mzdarka renca
29.03.09,16:50
Ved tam som si to aj zadala len mi nebolo jasne ci ta prva moznost DzP Fo zo ZC alebo z podnikania a inej SZC... ale podla toho co napisala Alda tak ta druha moznost...poslem to tam. Dakujem!

tá druhá možnosť je správna

Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO

V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
- Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.