tinnky
28.03.08,10:46
Zaujímalo by ma, či je možné zažiadať o štátnu pomoc, ktorá by bola použitá na pokuty vyrubené daňovým úradom za nepodanie priznania k DPH.

Ak áno, akou formou sa to robí a či to treba podať na DÚ, alebo priamo na min.financií, ďakujem.
Vladimír Ozimý
28.03.08,11:49
Robí sa to cez správcu dane, t.j. daňový úrad. bohužial čo som si všimol tak od 1.9. vypadol par. 103 ods. 1 písm d). Ale používa sa na odpustenie pokuty práve tento par. 103 sú tam ešte tri ustanovenia. Ak sa tam najdete môžete to skúsiť. Treba tam kolok 500 Sk.
tinnky
28.03.08,12:42
Klasickú žiadosť o odpustenie nám zamietli, preto som rozmýšľala nad tou štátnou pomocou, či sa to tedá nedá inak.
lukulik
28.03.08,13:26
Štátnu pomoc by vám mal schváliť asi daný daňový úrad a tou pomocou je vlastne odpustenie tých penále. Aspoň v našej firme to tak bolo že sme požiadali Soc.poist. o odpustenie penále a oni nám poslali rozhodnutie o štátnej pomoci vo výške našich penále a my sme potom už len na tlačive z Ministerstva dali informáciu MF že sme dostali a prijali štátnu pomoc v takej a takej výške. Asi veľmi nepomohlo ale je to zpraxe.
tinnky
28.03.08,13:57
lukulik, rozmýšľam, že teda ak to isté čo som podávala ako žiadosť o odpustenie, ktorú nám zamietli, by som premenovala na žiadosť o štátnu pomoc, či by mi to prešlo, alebo sa tým ani nemám zaťažovať
Vladimír Ozimý
28.03.08,14:03
lukulik, rozmýšľam, že teda ak to isté čo som podávala ako žiadosť o odpustenie, ktorú nám zamietli, by som premenovala na žiadosť o štátnu pomoc, či by mi to prešlo, alebo sa tým ani nemám zaťažovať

žiadosť o odpustenie je trochu o niečom inom. Tam treba vypísať tlačivko ktoré vám dajú na daňovom úrade a k tomu treba podať žiadosť o odpustenie a ten správny kolok...
tinnky
28.03.08,14:09
žiadosť o odpustenie je trochu o niečom inom. Tam treba vypísať tlačivko ktoré vám dajú na daňovom úrade a k tomu treba podať žiadosť o odpustenie a ten správny kolok...
aha, no nechcela som to spájať, keďže žiadosť mi zamietli, tak som to chcela vyskúšať cez tú štátnu pomoc
ecuch
02.06.08,11:56
tzv. minimálnu štátnu pomoc sme dostali na odpustenie úrokov z omeškania v zdravotnej poisťovni, nie som si istá, či je to tak jednoduché ( a či je to vôbec možné) v prípade odpustenia úrokov na DÚ. Ešte by ma zaujímalo, či sa z hľadiska dane z príjmov považuje poskytnutie štátnej pomoci za dotáciu.