Veronika Gabrielova
28.03.08,10:06
Ahojte Poraďáci vie mi niekto poradiť ako mám zúčtovať faktúru s dobropisom aby mi to na 32-tke sadlo a bolo to aj zlikvidované?

Ďakujem
mata_p
28.03.08,10:49
Ahoj, v agende prijate faktury sa nastavis na fakturu, kt. sa dobropis tyka a v zazname si vyberies dobropisovat. Ak mas fakturu zauctovanu s predkontaciami, urobi ti zapis s pouzitim tychto uctov, ak mas predkontaciu rucne - musis si rucne zauctovat dobropis. Likvidaciu urobis rucne - bez vazby s datumom dobropisu. Aspon tak to robim ja.
mata_p
28.03.08,10:55
Este k likvidacii, ta samozrejme zalezi hlavne na tom, ako bola likvidovana dobropisovana Fa, ci bola uhradena cela, ci bude zapocet, alebo len ciastone uhradena a zostala vyska dobropisu
Veronika Gabrielova
28.03.08,13:16
Ďakujem veľmi pekne :)
great.zv
30.03.08,16:06
Ahoj, v agende prijate faktury sa nastavis na fakturu, kt. sa dobropis tyka a v zazname si vyberies dobropisovat. Ak mas fakturu zauctovanu s predkontaciami, urobi ti zapis s pouzitim tychto uctov, ak mas predkontaciu rucne - musis si rucne zauctovat dobropis. Likvidaciu urobis rucne - bez vazby s datumom dobropisu. Aspon tak to robim ja.

:omôžeš mi to prosím vysvetliť? mám v prijatých faktúrach faktúru, ktorá bola čiastočne uhradená a následne sme k nej vystavili dobropis. teraz mám
v salde "321=311" a neviem sa toho zbaviť. vieš mi prosím poradiť? :oďakujem
mata_p
31.03.08,06:51
:omôžeš mi to prosím vysvetliť? mám v prijatých faktúrach faktúru, ktorá bola čiastočne uhradená a následne sme k nej vystavili dobropis. teraz mám
v salde "321=311" a neviem sa toho zbaviť. vieš mi prosím poradiť? :oďakujem
nerozumiem, v prijatych fakturach mas ciastocnu uhradu, a vy ste vystavili dobropis? Dobropis k prijatym fakturam sa uctuje v zavaskoch (prijatych fakturach) - tam je polozka dobropisovat, a zvacsa ti ho posiela dodavatel. V tom pripade ti nikde nevyskoci 311.
great.zv
01.04.08,03:55
no jasné, všetko som to doplietla! :D jedná sa o vystavené faktúry. jedna bola čiastočne uhradená a na ten rozdiel sme vystavili dobropis, takže mám v pohľadávkach -/+ v rovnakej výške
PS: sorry - asi už bol vysoký dátum... ale dnes je už 1.4.! :---