Andrea_Z
29.03.05,09:33
Dobry den, mozete mi niekto poradit? Starobny dochodca prenajima dom a v roku 2004 mal prijem z tejto cinnosti vo vyske 66.000 Sk...T.j.musi si podat danove B a ma vobec narok na nejake odpocitatlene polozky, resp.existuje nejaky odpocitatelny pausal bez dokladov? /naklady s tym suvisiace mal voda,el.atd./ dochodok ma vyssi ako 80.832 takze si odpocitatelnu polozku nemoze uplatnit...Velmi pekne dakujem
Naile
29.03.05,10:43
Je to príjem podľa § 6 odsek 3 ZDP. Môže uplatniť skutočné výdavky alebo paušálne vo výške 25 % z príjmu, čo je výhodnejšie. Paušálne výdavky sú bez dokladov.
Na seba nezdan. sumu nemôže uplatniť kvôli výške dôchodku, preskumajte, čo sa týka výšky príjmov manželky, ak sú nižšie ako 80832 Sk ,možete uplatniť rozdiel.
Andrea_Z
29.03.05,10:46
Je to príjem podľa § 6 odsek 3 ZDP. Môže uplatniť skutočné výdavky alebo paušálne vo výške 25 % z príjmu, čo je výhodnejšie. Paušálne výdavky sú bez dokladov.
Na seba nezdan. sumu nemôže uplatniť kvôli výške dôchodku, preskumajte, čo sa týka výšky príjmov manželky, ak sú nižšie ako 80832 Sk ,možete uplatniť rozdiel.
Jeho manzelka je takisto starobna dochodkyna, takze s tymto asi nic nevykoumam:o}} Aj tak dakujem za odpoved.....