cucor.
28.03.08,10:33
Ahoj všetci. Mám MRP jednoduché účtovníctvo. Účtujem interné doklady pri vzájomnom zápočte faktúr, a robím to tak, že v knihe faktúr zapíšem len úhradu a neprenesiem to do peňažného denníka. A potom s tým istým dátumom to zapíšem v PD do nepeňažných operácií Ucet/pokladna a do Doklad napíšem napr. INT01. Ďalej do pohybu to zaradím do Výdavok (alebo príjem) ovplyv. ZD - napr. nákup tovaru...) No môj problém je v tom, že som platca DPH a týmto zápočtom sa uhrádzajú FA na viac častí nie naraz, a do PD sa to má preniesť v rámci inter. dokladom tiež rozdelením na bez DPH a DPH ? , alebo len celou sumou. Lebo som pri kontrole PD našla, že raz sa tá čiastková suma rozdelila, a inokedy nie. Poraďte prosím, ešte musím stíhať poopravovať, lebo v pondelok odovzdávam priznanie. VĎAKA.
cucor.
28.03.08,13:15
:mee:Prosím, potrebujem si to súrne overiť!!!!!!!!!!:mee:
cucor.
28.03.08,19:14
Prosím, nikto nevie poradiť? prossssííííííím :mee::mee::mee:
Zoltán Kovács
28.03.08,19:17
Ahoj všetci. Mám MRP jednoduché účtovníctvo. Účtujem interné doklady pri vzájomnom zápočte faktúr, a robím to tak, že v knihe faktúr zapíšem len úhradu a neprenesiem to do peňažného denníka. A potom s tým istým dátumom to zapíšem v PD do nepeňažných operácií Ucet/pokladna a do Doklad napíšem napr. INT01. Ďalej do pohybu to zaradím do Výdavok (alebo príjem) ovplyv. ZD - napr. nákup tovaru...) No môj problém je v tom, že som platca DPH a týmto zápočtom sa uhrádzajú FA na viac častí nie naraz, a do PD sa to má preniesť v rámci inter. dokladom tiež rozdelením na bez DPH a DPH ? , alebo len celou sumou. Lebo som pri kontrole PD našla, že raz sa tá čiastková suma rozdelila, a inokedy nie. Poraďte prosím, ešte musím stíhať poopravovať, lebo v pondelok odovzdávam priznanie. VĎAKA.

Čo tak úhrady vykonávať z knihy odberateľských a dodávateľských faktúr so zaúčtovaním do peňažného denníka ako nepeňažný pohyb. V tom prípade sa uvedená chyba nestane.
lenkak
28.03.08,19:19
Keby si zadal úhradu priamo do denníka, a do dokladu by si napísal to svoje poradové číslo interného dokaldu, hneď by si zbadal, že sa Ti sumy rozpisujú, základ+dph, takisto ako pri pokladničných dokladoch. Pozri si ako máš zapisované tie. Tu len ide o to, že nejde o peňažnú operáciu, nejde to cez pokladňu ani banku.
cucor.
28.03.08,20:18
Dobre idem to vyskúšať. Mám MRP. Vyzerá to dobrý nápad. Som ja ale ...
Ďakujem!!!
Zoltán Kovács
28.03.08,20:30
Dobre idem to vyskúšať. Mám MRP. Vyzerá to dobrý nápad. Som ja ale ...
Ďakujem!!!

Ja tiež mám MRP WIN. Ak úhrady dávam aj zaúčtovávať, aj čiastočné, cez knihu odb. a dod. faktúr nemusím sa starať čí to rozhodí na základ a DPH. Dokonca pri čiastočných úhrad vždy najprv účtuje úhradu DPH. Teda nezvyšuje ti základ dane.