eby
28.03.08,12:28
Mám vychovávateľku, ktorá má ukončenú SPgŠ, odbor vychovávateľstvo, 30 rokov praxe, zaradena v 9. tr. s odpočtom 3 roky, pracuje na znížený úväzok z dôvodu neustáleho poklesu žiakov. A teraz otázka. O 2 roky odchádza do dôchodku učiteľka z MŠ, myslíte si, že uvedená vychovávateľka s jej vzdelaním bude kvalifikovaná a mohla by učiť v MŠ ? Vďaka za rady.
aja7777
27.10.08,17:09
ako to, že má znížený uvazok???Mal jej byť doplnený vyučovaním vých. predmetov na škole.
Fany1000
28.10.08,17:29
Myslím si, že nie. Skôr naopak by to bolo možné. Aj ja mám ukončenú SPgŠ. V čase, keď som ja študovala, nám bolo povedané, že my môžeme robiť v družine. Ale naopak nie. A potom bolo obdobie, že ani učiteľky materských škôl neboli kvalifikované robiť v družine. Ono sa to dosť menilo. Skúste sa opýtať na krajskom školskom úrade.
galia
29.10.08,08:43
zamestnávateľ nie je povinný doplniť úväzok. podľa vyhlášky - "vychovávateľ si môže doplniť" to znamená, že je to na vedení školy. čiste v kompetencii riaditeľa. mimochodom, pýtala som sa či je možné aby mali vychovávateľky skrátený úväzok ak sú na škole učitelia s nadpočetnými hodinami. predstavte si - aj tak.
A ešte - vychovávateľka by naplnila 27 hod- ak by jedna hodina výchovnej činnosti bola 45 min ako u učiteľa. Naše úväzky považujem za horší problém ako počet žiakov v oddeleniach. Toto sme aj pripomienkovali na Krajskom úrade pred prijatím nového školského zákona. Zníženie počtu detí považujem len za zalepenie očí. Dnes sa nedá naplniť priamou výchovnou prácou bez doplnenia úväzku vyučovaním 27 hod.To máme aj ranné služby od 6.30 a prevádzku do 16.30. Krúžkové činnosti začínajúce sa po 4. vyuč. hodiny nám tiež berú hodiny z úväzku pretože máme neskorší nástup o hodinu