emula1
28.03.08,11:48
dobry, mohol by mi prosim niekto poradit ako je to s dph. sme platcami od 1.2.2008, ide mi o fakturu, kde bolo dodanie sluzby este v januari, splatnost vo febr. ale dostala sa mi do ruk az teraz. ako to je spada to do priznania dph/sme stvrtrocni platcovia/?

dakujem
mysimis
28.03.08,16:17
Nemôžeš si nárokov DPH z tejto faktúry, lebo dodanie si mala v mesiaci keď ste ešte neboli platcovia DPH.
emula1
21.04.08,10:20
este sa chcem spytat, mam blok za naftu platene kartou 28.3. ale vo vypise za marec to este nefiguruje, nemaju to spracovane. kde teraz zaradim dph, do marca?, ked dodanie bolo teda v marci, nie je s tym problem?
Vladimír Ozimý
21.04.08,10:25
este sa chcem spytat, mam blok za naftu platene kartou 28.3. ale vo vypise za marec to este nefiguruje, nemaju to spracovane. kde teraz zaradim dph, do marca?, ked dodanie bolo teda v marci, nie je s tym problem?

marec(vystavíš interný doklad)
Milan Benka
21.04.08,10:25
este sa chcem spytat, mam blok za naftu platene kartou 28.3. ale vo vypise za marec to este nefiguruje, nemaju to spracovane. kde teraz zaradim dph, do marca?, ked dodanie bolo teda v marci, nie je s tym problem?

Doklad máte vystavený na marec, uplatniť DPH z neho môžete v marci, príp. v apríli ( 1.q príp. 2.Q)

Máte na výber. Obidva postupy sú správne.
jajko50
21.04.08,10:30
Sama vravíš, že máš blok z nákupu, kde je dátum jasný na 28.3. kde je aj rozpis DPH. Ja by som to zaradil do marca, alebo I. štvr. A výpis z BÚ keď dostaneš bude tam uskutočnenie prípadu tiež 28.3. len uvedené v prvých položkách za apríl.
Jarka 1
21.04.08,11:08
Prosím o usmernenie. Neplatca DPH nakúpil tovar od platcu DPH z ČR v mesiaci január v úhrne za 85 000,- Sk. Český dodávateľ faktúry vystavil bez DPH. Vzhľadom na § 7 si myslím, že nejde o samozdanenie a faktúry mali byť vystavené aj s českou DPH. Uvažujem správne?

§ 7
Na začiatok

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 420 000 Sk.
Jarka 1
21.04.08,11:19
Ďakujem za usmernenie.