bučo
28.03.08,15:01
Ahojte poradaci,
JU neplatca DPH vykazuje na konci roka stav v pokladni -100000.
Na účte má ku koncu roka stav 120000. Čiže keby bol tie peniaze previedol do pokladne všetko by bolo v poriadku.
Ako vyrovnať stav v pokladni, chcela by som to riešit ak vklad podnikateľa ale neviem či k tomu netreba nejaký podklad od prišlo tých 100000, či to pri prípadnej daň.kontrole nebude problém.
Musím potom vklad vrátiť späť podnikateľovi?
Dakujem
zuhl
28.03.08,14:05
Ak sa ti v programe dá, tak sa vráť do nejakého mesiaca a daj tam os. vklad podnikateľa, nie v decembri na konci aby to nebolo okaté a na budúci rok si ho môže vrátiť.
jipro
28.03.08,21:24
Ak sa ti v programe dá, tak sa vráť do nejakého mesiaca a daj tam os. vklad podnikateľa, nie v decembri na konci aby to nebolo okaté a na budúci rok si ho môže vrátiť.
V účtovaní príjmov a výdavkov v hotovosti v pokladničnej knihe by ti mali zostávať aj stavy v pokladni, takže si pozri kde a kedy máš mínusový zostatok a tam si PPD vlož vklad podnikateľa do pokladne aby si aj počas roka nemal v pokladni mínusové zostatky. Podľa stavu v hotovosti, teda v pokladni si môžeš vklad podnikateľa vrátiť buď ešte v priebehu roka 2007, alebo si vklad vrátiš v roku 2008. Nemôžeš mať mínusový zostatok v pokladni, rieš to tými osobnými vkladmi podnikateľa do pokladne.
bisou
28.03.08,21:35
osobný vklad podnikateľa trebars v roku 2007 sa môže vrátiť v roku 2008???
sameika
28.03.08,21:40
samozrejme, môžeš si ho vrátiť v roku 2008 tak ako Ti už bolo odpovedané..
Petra29
29.03.08,15:51
Osobný vklad podnikateľa v prípade JÚ má iný režim ako dotácia pokladne v PÚ.
V prípade JÚ - podnikateľ vloží vklad do pokladne, neskôr si vyberie /alebo aj nie/ peniažky na osobnú spotrebu. Nemusia byť v rovnakej výške, ako vložil. Vyberie si viac, či menej, podľa uváženia. Pôjde o VNZD.
Na doplnenie, aj ked sme v téme JU:
V prípade PÚ dotácia pokladne sa rieši pôžičkami spoločníka, ktoré sú podložené Zmluvou o pôžičke medzi spoločnosťou ako dlžníkom a spoločníkom ako veriteľom. Účtujeme záväzok voči spoločníkovi na účet 365 /splatnosť do 1 roka/, ktorý by mal byť vysporiadaný=splatenie pôžičky, podľa dohodnutých podmienok v Zmluve o pôžičke. V tom prípade, to čo spoločník "vložil"=požičal sa rovná sume, ktorá bude neskôr vrátená.
Misicka21
29.03.09,11:44
A nedá sa to jednoduchšie v PU keď je len jeden konateľ?? Alebo stále musí byť zmluva o pôžičke??
Lucinka23
15.02.11,13:21
Ahojte, prosím Vás mám takýto dotaz:

SZČO počas roka býva často v pokladni v mínuse tak to robím tak, že mu tam dávam osobné vklady. No teraz na konci roka som zistila, že suma narástla cca na 40000 €, čo je podľa mňa dosť. Neviem odkiaľ berie na to peniaze. Čo by sa mohlo stať pri daňovej kontrole?

Ďakujem
veronikasad
15.02.11,13:33
Ahojte, prosím Vás mám takýto dotaz:

SZČO počas roka býva často v pokladni v mínuse tak to robím tak, že mu tam dávam osobné vklady. No teraz na konci roka som zistila, že suma narástla cca na 40000 €, čo je podľa mňa dosť. Neviem odkiaľ berie na to peniaze. Čo by sa mohlo stať pri daňovej kontrole?

Ďakujem
Je v strate, alebo financie použil na nákup investícii ?
Lucinka23
15.02.11,15:46
Je v strate, už druhý rok po sebe (rok 2009 cca 15 tis. €). Teraz zobral ďalšie dve prevádzky tak sa to vyšplhalo na tých 40 tis. €. Mne ide o to, či môže daňová kontrola skúmať odkiaľ tie peniaze má. Síce má úver ale nie ako SZČO, no úver nebol vo výške 4000€.
Monika Kováčová
15.02.11,16:02
Je v strate, už druhý rok po sebe (rok 2009 cca 15 tis. €). Teraz zobral ďalšie dve prevádzky tak sa to vyšplhalo na tých 40 tis. €. Mne ide o to, či môže daňová kontrola skúmať odkiaľ tie peniaze má. Síce má úver ale nie ako SZČO, no úver nebol vo výške 4000€.
Môže a pravdepodobne bude.
Zita5
15.02.11,19:05
Je v strate, už druhý rok po sebe (rok 2009 cca 15 tis. €). Teraz zobral ďalšie dve prevádzky tak sa to vyšplhalo na tých 40 tis. €. Mne ide o to, či môže daňová kontrola skúmať odkiaľ tie peniaze má. Síce má úver ale nie ako SZČO, no úver nebol vo výške 4000€.

Treba mu vysvetliť situáciu , že musíte účtovať o vklade podnikateľa z toho dôvodu je možné očakávať pri daňovej kontrole to , že sa budú zaujímať o jeho vklady , pokiaľ sú vo vysokých výškach .
Ale medzi nami ....
Je to možné , ale nemusí to tak byť .Dnes už je možné všetko, aj to že mu kontrola skončí na jednotku s hviezdičkou .
Monika Kováčová
15.02.11,19:07
Treba mu vysvetliť situáciu , že musíte účtovať o vklade podnikateľa z toho dôvodu je možné očakávať pri daňovej kontrole to , že sa budú zaujímať o jeho vklady , pokiaľ sú vo vysokých výškach .
Ale medzi nami ....
Je to možné , ale nemusí to tak byť .Dnes už je možné všetko, aj to že mu kontrola skončí na jednotku s hviezdičkou .
:):D hlavne, aby bolo DP vyplnené... na ostatných omáčkach nezáleží;)
Zita5
15.02.11,19:18
však to , čo tam po omáčke , keď stačí len ťuk :DD