andrejcho
28.03.08,15:22
dobry den, prosim o radu. k vykonu mojho povolania som dostal pokladnu (ERP). 31.3.2008 budem robit mesacnu uzavierku pokladne.
otazka: je nutne robit uzavierku aj ked tam nebol doteraz ziaden pohyb? dakujem.
plavčík
28.03.08,14:29
Ako chceš robiť uzavierku keď nemáš žiadny pohyb?
Podľa mňa uzávieka má zohľadňovať to čo sa za mesiac udialo a utŕžilo. Čiže len tam kde je pohyb.
andrejcho
28.03.08,14:48
ja sa tomu moc nerozumiem, este len v tom zacinam plavat...
takze ak tomu rozumiem spravne, ziaden pohyb ziadna uzavierka.
suvaha
22.04.08,12:52
ja mam zase iny problem.

v novembri bol predaj tovaru v hotovosti cez ERP, ale SZCO nespravil mesacnu uzavierku za november ani k decembru ale spravil ju az k 08.01. no v ten den bolo uz zas blokovane cez pokladnu takze v tej mesacnej sprave je zahrnuta aj ta suma z januaroveho dna..ked bola mesacna uzavierka robena za januar ta denna trzba ktora bola zahrnuta v uzavierke na zaciatku januara tam uz nie je, takze mi vlastne chyba.

mam robit kvartalne dph a neviem ci to tam mam zahrnut ked to v netto a ani v dph nie je zahrnute alebo si to mam vypocitat rucne no nebude mi to sediet s mesacnymi spravami...:confused:
hanelie
22.04.08,13:02
bola zahrnutá do 4Q 2007 - odvod DPH
suvaha
22.04.08,13:09
vtedy bola SZCO este mesacny platca a trzba z ERP za november bola zahrnuta do DPH ale teraz v mesacnej sprave za 1/08 nie je zahrnuta ta trzba co bola v ten den co bola robena mesacna uzavierka za stary rok..len par sekund po tom ako predala uz v januari...
hanelie
22.04.08,13:20
ale SZCO nespravil mesacnu uzavierku za november ani k decembru ale spravil ju az k 08.01.
ako ste odviedli DPH za november?
suvaha
22.04.08,13:27
na zaklade dennej spravy.
hanelie
22.04.08,13:36
co bola v ten den co bola robena mesacna uzavierka za stary rok
ak ste DPH za december robili podľa mesačnej uzavierky tak platba 8.1 išla do tejto DPH -
suvaha
22.04.08,13:47
nie trzba a DPH za november sla do DPH za november, ale to bolo robene len na zaklade dennej spravy mesacna sa nerobila ta sa spravila az 8.1.(v decembri sa nepredalo nic cez ERP) ale az potom ako bola uz v ERP trzba z 8.1. takze ta suma bola v uzavierke ktora mala byt este za december no a teraz mi vlastne chyba ta suma v celkovych trzbach za kvartal..
suvaha
23.04.08,08:17
mozem to teda spravit rucne s tym ze to nebude sediet s celkovymi trzbami za kvartal podla mesacnych sprav?
oareta
23.04.08,08:32
4) Dennú uzávierku vyhotovuje subjekt len za tie dni, v ktorých mal príjem; v prípade nočných a nepretržitých prevádzok subjekt vyhotovuje dennú uzávierku po skončení alebo po striedaní zmien. Mesačnú uzávierku vyhotovuje subjekt raz za mesiac, a to najneskôr k prvému dňu nasledujúceho mesiaca. K tomuto dňu subjekt do výkazu pripevní pásky denných uzávierok a pásku mesačnej uzávierky. Po vyhotovení uzávierky k 31.decembru príslušného roku môže subjekt pokračovať v evidencii tržieb na pokladnici bez vynulovania kumulatívnych obratov (grandtotálov) alebo po vynulovaní kumulatívnych obratov (grandtotálov), ktoré môže vykonať len servisný technik; tento úkon zaznačí v knihe pokladnice v časti Servisný záznam.
suvaha
23.04.08,09:14
toto vsetko viem.
Dav
23.04.08,09:23
V knihe ERP v kolónke poznámka uveď správne údaje so stručným vysvetlením.
Marta3
17.05.08,12:18
nesúhlasím,
na každej pokladnici evidovanej na DÚ sa "musí" vykonať mesačná uzávierka - aj keď je nulová, ináč pri kontrole DzP Vám dorúbia penále za nesprávne vedenie účtovenj evidencie.
U jédného daňovníka bola kontrola na DPH a v evidencii mali 2 RP /prihlásené na DÚ/ - tá prvá bola velmi poruchová,preto kúpili novú, ktorú používajú /tá prvá je mimo prevádzky/ a daňovníci žiadali pásky aj z tejto nepoužívanej. Keďže neboli k dispozícii, tak upozornili že pri kontrole DzP v takomto prípade by určite dorúbilii penále, keďže nevieme preukázať že na jednej pokladnici sa naozaj nič nebolokovalo.
Tak sme sa poučili - buď pásky s nulovou uzávierkou, alebo nepoužívanú pokladnicu odhlásiť na DÚ.
Táto odpoveď patrí k príspevkom 2 a 3.
leabacova
20.10.08,18:16
Konateľ zabudol urobiť mesačnú uzávierku 30.9., urobil až 1.10. vo večerných hodinách (inak dňa 1.10. nebola žiadna tržba).

Môžem takto postupovať:
- tržbu za september zaúčtujem s dátumom 30.9.
- odvod DPH - 3.Q 2008

Ďakujem
leabacova
20.10.08,18:47
Ďakujem