anabella
28.03.08,16:02
ahojte poraďáci, mám zopár otázok, keď daňovník podal minulý rok da§ové priznanie so skutočnými nákladmi, môže si tento rok uplatniť paušálne výdavky?

A má príjmy zo Severného Írska, len mu akosi nerozumiem, neviete mi s tým poradiť.

čo znamenajú skratky:
Taxable
Non-Tax
TaxPaid
RefGive
EeNI
NIable Add/Ded
Net Pay- to je čistý príjem, aspoň si myslím.

A ešte jednu otázočku aký je ročný priemerný kurz libry

Ďakujem za odpovede
Aljok
28.03.08,15:10
mimotemy
Kľudne si túto otázku mohla zaradiť do niektorej Tebou založených 10-tich tém s názvom "daňové priznanie".
anabella
28.03.08,15:13
to má byť rada na moje otázky?
anabella
28.03.08,15:28
pomôže mi tu niekto prosím?
anabella
28.03.08,15:40
ten priemerný kurz som rátala, vyšlo mi to 49,39
anabella
28.03.08,16:25
mohol by mi už niekto odpovedať?
veronikasad
28.03.08,16:45
to má byť rada na moje otázky?
Ak použiješ vyhľadávanie, napr. Irsko, aj tu je zopar rad na tvoje otázky:

http://www.porada.sk/t76290-pasky-z-irska.html?highlight=irsko

Tých tém o Irsku je na porade oveľa viac a nie vždy je treba zakladať novú

--------
Veronika
anabella
29.03.08,12:10
všetko som si prečítala, ale v tých príspevkoch boli iné skratky v tých výplatných páskach ako mám uvedené ja. Môžte mi poradiť aspoň čo z toho sú odvody zdravotné a sociálne a aký je ten ročný priemerný kurz libry? Ďakujem za ochotu
Zoltán Kovács
29.03.08,12:14
ahojte poraďáci, mám zopár otázok, keď daňovník podal minulý rok da§ové priznanie so skutočnými nákladmi, môže si tento rok uplatniť paušálne výdavky?

A má príjmy zo Severného Írska, len mu akosi nerozumiem, neviete mi s tým poradiť.

čo znamenajú skratky:
Taxable
Non-Tax
TaxPaid
RefGive
EeNI
NIable Add/Ded
Net Pay- to je čistý príjem, aspoň si myslím.

A ešte jednu otázočku aký je ročný priemerný kurz libry

Ďakujem za odpovede

Idem na to iba logickým sedliackým rozumom:

Taxable (zdaniteľné,hrubé) - TaxPaid (daň) = nejaká suma
Nejaká suma - Net Pay (čistá mzda) = asi tie odvody.
anabella
29.03.08,12:24
a ešte ten priemerný kurz je je tých 49,39, dobre som to vyrátala?
No a mala som tam ešte jednu otázku či môže prejsť na paušálne výdavky, ak si roky predtým uplatňoval skutočné výdavky?
Zoltán Kovács
29.03.08,12:26
a ešte ten priemerný kurz je je tých 49,39, dobre som to vyrátala?
No a mala som tam ešte jednu otázku či môže prejsť na paušálne výdavky, ak si roky predtým uplatňoval skutočné výdavky?

Priemerný kurz si skontroluj na www.NBS.sk (http://www.NBS.sk) .
Prechod na paušálne výdavky je možné. Ak sa rozhodol pre r. 2008 paušálne náklady, tak DP za rok 2007 uprav v zmysle §17 ZoDP, aby neskoršie niemusel podávať dodatočné DP z titlu zmeny uplatňovania výdavkov.
anabella
29.03.08,12:30
skratka libry je GBP?
anabella
29.03.08,12:33
za rok 2007 si môže uplatniť paušálne výdavky, nejde mi otvoriť ten zákon, viem len, že musia byť vyrovnané pohľadávky a záväzky ako sa upravuje to DP prosím, Ďakujem
anabella
30.03.08,14:30
ahojte ešte jedna otázočka vo výkaze o majetku a záväzkoch sa v riadku 12 uvádza čo? A ešte jedna vec keď má dotyčný úver ale v riadku 15 bude napr. 0 čo bude v riadku 21? Ďakujem